

Herselt: bevolking en statistieken
Herselt telt 14.777 inwoners (2026) op 52,4 km², oftewel 282 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 252 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,0% tussen 2016 en 2026.
- 14.777 inwoners
- 52,4 km²
- 282 inw./km²
- 19 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Herselt op rang 44 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 25,9% in Herselt, tegenover gemiddeld 21,0% in Antwerpen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.335 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Westerlo (25.723 inwoners), op 4,6 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.192 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Herselt in cijfers
Alle indicatoren van Herselt
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Herselt | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,9% | 21,0% | 21,7% | rang 36 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,6% | 22,1% | 21,5% | rang 531 van 564 |
Wonen
| Indicator | Herselt | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 10,7% | – | 34,6% | rang 535 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,4% | – | 15,3% | rang 226 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 73,2% | – | 79,9% | rang 468 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 7.390 | 912.062 | 5.783.434 | rang 230 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,83 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 243 van 564 |
Energie
| Indicator | Herselt | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 82,0% | – | 76,7% | rang 179 van 564 |
Economie
| Indicator | Herselt | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.448 | 202.193 | 1.170.010 | rang 251 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 98,0 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 328 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.573 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 196 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.163 € | – | 30.830 € | rang 251 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 315.000 € | – | 302.500 € | rang 247 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 287.000 € | – | 249.900 € | rang 58 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Herselt | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,30 | 1,06 | 1,25 | rang 184 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,4% | 26,8% | 17,6% | rang 296 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Herselt | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,7% | 13,7% | 6,4% | rang 488 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,6% | 9,8% | 7,0% | rang 498 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Herselt
Herselt telde 14.491 inwoners in 2016 en 14.777 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 14.649 |
| 2022 | 14.731 |
| 2023 | 14.805 |
| 2024 | 14.838 |
| 2025 | 14.829 |
| 2026 | 14.777 |
Herselt op de kaart
Economische sectoren: Herselt
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,1% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,0% ×0,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,9% ×0,9
- Overige diensten8,8% ×1,3
- Verwerkende nijverheid6,6% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten6,4% ×1,0
- Informatie en communicatie5,1% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,9% ×1,1
Zon en temperaturen: Herselt
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Herselt?
Herselt telt 14.777 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 252 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Herselt?
Herselt beslaat 52,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 282 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Herselt?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Herselt van 14.491 naar 14.777 inwoners, oftewel +2,0%.
Waar ligt Herselt?
Herselt ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,054, lengtegraad 4,883.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Herselt?
In Herselt bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 10,7% (2024), rang 535 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Herselt?
In Herselt bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 25,9% (2026), rang 36 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Herselt?
In Herselt produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.048 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Herselt?
Het dichtst bij Herselt liggen Westerlo (4,6 km), Hulshout (7,0 km), Begijnendijk (7,9 km), Aarschot (8,5 km), Laakdal (10 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Nethunter, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.