Gemeente · Turnhout · AntwerpenWapen van WesterloVlag van Westerlo

Westerlo: bevolking en statistieken

Westerlo telt 25.723 inwoners (2026) op 55,5 km², oftewel 464 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 120 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,1% tussen 2016 en 2026.

  • 25.723 inwoners
  • 55,5 km²
  • 464 inw./km²
  • 16 m
Locatiekaart: Westerlo

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Westerlo op rang 16 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 4,5% in Westerlo, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,2% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.046 kWh per jaar.

Wist u dat?

Westerlo in cijfers

Bevolking
25.723
rang 120 van 565 +4,1%
Bevolkingsdichtheid
464inw./km²
rang 204 van 564
Oppervlakte
55,5km²
rang 207 van 565
Hoogte
16m
rang 451 van 565
Gebouwen van vóór 1946
9,2%
rang 547 van 564
Administratief armoederisico
4,5%
rang 508 van 551
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,2%
rang 512 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
86,6%
rang 95 van 564

Alle indicatoren van Westerlo

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorWesterloAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,8%21,0%21,7%rang 66 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,2%22,1%21,5%rang 512 van 564

Wonen

IndicatorWesterloAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)9,2%–34,6%rang 547 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)19,5%–15,3%rang 108 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)83,1%–79,9%rang 114 van 564
Aantal woningen (2024)11.689912.0625.783.434rang 126 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)3,80 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 338 van 564

Energie

IndicatorWesterloAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)86,6%–76,7%rang 95 van 564

Economie

IndicatorWesterloAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2.511202.1931.170.010rang 118 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)97,6 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 331 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.521 €24.329 €24.247 €rang 202 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.617 €–30.830 €rang 196 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)335.000 €–302.500 €rang 193 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)274.500 €–249.900 €rang 87 van 299

Mobiliteit

IndicatorWesterloAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,291,061,25rang 198 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,1%26,8%17,6%rang 367 van 564

Samenleving

IndicatorWesterloAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,2%13,7%6,4%rang 353 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,5%9,8%7,0%rang 508 van 551

Bevolkingsevolutie van Westerlo

24.53324.98125.43025.8782016: 24.7052017: 24.6882018: 24.8842019: 25.0512020: 25.1192021: 25.2882022: 25.3082023: 25.4662024: 25.6252025: 25.6912026: 25.723201620182020202220242026

Westerlo telde 24.705 inwoners in 2016 en 25.723 in 2026.

JaarBevolking
202125.288
202225.308
202325.466
202425.625
202525.691
202625.723

Westerlo op de kaart

Economische sectoren: Westerlo

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Westerlo

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.046kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 93 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 123 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 101 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 33 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,1 °Cjun.: 17,6 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,4 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Westerlo?

Westerlo telt 25.723 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 120 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Westerlo?

Westerlo beslaat 55,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 464 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Westerlo?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Westerlo van 24.705 naar 25.723 inwoners, oftewel +4,1%.

Waar ligt Westerlo?

Westerlo ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,090, lengtegraad 4,915.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Westerlo?

In Westerlo bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 9,2% (2024), rang 547 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Westerlo?

In Westerlo bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,5% (2023), rang 508 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Westerlo?

In Westerlo produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.046 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Westerlo?

Het dichtst bij Westerlo liggen Herselt (4,6 km), Olen (7,2 km), Laakdal (7,4 km), Hulshout (9,0 km), Geel (9,5 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.