

Herentals: bevolking en statistieken
Herentals telt 29.163 inwoners (2026) op 48,0 km², oftewel 608 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 96 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,2% tussen 2016 en 2026.
- 29.163 inwoners
- 48,0 km²
- 608 inw./km²
- 18 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Herentals op rang 11 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 18,4% in Herentals, tegenover gemiddeld 22,1% in Antwerpen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.716 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Olen, op 4,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Heist-op-den-Berg (44.991 inwoners), op 14 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.164 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Herentals in cijfers
Alle indicatoren van Herentals
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Herentals | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,5% | 21,0% | 21,7% | rang 81 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,4% | 22,1% | 21,5% | rang 537 van 564 |
Wonen
| Indicator | Herentals | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 19,3% | – | 34,6% | rang 461 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,7% | – | 15,3% | rang 348 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,6% | – | 79,9% | rang 380 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 14.371 | 912.062 | 5.783.434 | rang 91 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,27 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 300 van 564 |
Energie
| Indicator | Herentals | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 79,2% | – | 76,7% | rang 230 van 564 |
Economie
| Indicator | Herentals | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.161 | 202.193 | 1.170.010 | rang 90 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 108,4 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 228 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.325 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 214 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.956 € | – | 30.830 € | rang 268 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 316.500 € | – | 302.500 € | rang 246 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 255.000 € | – | 249.900 € | rang 136 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Herentals | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,10 | 1,06 | 1,25 | rang 468 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,1% | 26,8% | 17,6% | rang 116 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Herentals | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 8,0% | 13,7% | 6,4% | rang 205 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,0% | 9,8% | 7,0% | rang 358 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Herentals
Herentals telde 27.728 inwoners in 2016 en 29.163 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 28.194 |
| 2022 | 28.455 |
| 2023 | 28.575 |
| 2024 | 28.865 |
| 2025 | 29.001 |
| 2026 | 29.163 |
Herentals op de kaart
Economische sectoren: Herentals
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,1% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,5% ×1,1
- Bouwnijverheid13,5% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,5% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten6,3% ×1,0
- Overige diensten6,2% ×0,9
- Informatie en communicatie5,6% ×1,0
- Horeca5,4% ×1,0
Zon en temperaturen: Herentals
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Herentals?
Herentals telt 29.163 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 96 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Herentals?
Herentals beslaat 48,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 608 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Herentals?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Herentals van 27.728 naar 29.163 inwoners, oftewel +5,2%.
Waar ligt Herentals?
Herentals ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,177, lengtegraad 4,836.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Herentals?
In Herentals bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 18,4% (2026), rang 537 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Aantal woningen: wat is de waarde in Herentals?
In Herentals bedraagt de indicator “Aantal woningen” 14.371 (2024), rang 91 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Herentals?
In Herentals produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Herentals?
Het dichtst bij Herentals liggen Olen (4,0 km), Vorselaar (5,3 km), Lille (6,9 km), Grobbendonk (7,0 km), Herenthout (7,1 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.