

Lille: bevolking en statistieken
Lille telt 17.175 inwoners (2026) op 59,6 km², oftewel 288 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 213 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,7% tussen 2016 en 2026.
- 17.175 inwoners
- 59,6 km²
- 288 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Lille op rang 36 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,8% in Lille, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 8.350 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Vorselaar, op 5,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Herentals (29.163 inwoners), op 6,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.144 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lille in cijfers
Alle indicatoren van Lille
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lille | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,4% | 21,0% | 21,7% | rang 143 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,8% | 22,1% | 21,5% | rang 469 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lille | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 9,5% | – | 34,6% | rang 545 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,6% | – | 15,3% | rang 107 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 71,9% | – | 79,9% | rang 486 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.329 | 912.062 | 5.783.434 | rang 205 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,24 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 125 van 564 |
Energie
| Indicator | Lille | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 83,8% | – | 76,7% | rang 147 van 564 |
Economie
| Indicator | Lille | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.860 | 202.193 | 1.170.010 | rang 192 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 108,3 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 231 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.641 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 188 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.894 € | – | 30.830 € | rang 168 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 357.250 € | – | 302.500 € | rang 157 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 277.000 € | – | 249.900 € | rang 80 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Lille | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,06 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,6% | 26,8% | 17,6% | rang 403 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lille | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,0% | 13,7% | 6,4% | rang 368 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,8% | 9,8% | 7,0% | rang 469 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lille
Lille telde 16.404 inwoners in 2016 en 17.175 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 16.517 |
| 2022 | 16.688 |
| 2023 | 16.871 |
| 2024 | 17.026 |
| 2025 | 17.130 |
| 2026 | 17.175 |
Lille op de kaart
Economische sectoren: Lille
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,2% ×1,5
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,9% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,7% ×1,0
- Overige diensten6,8% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten6,8% ×1,0
- Verwerkende nijverheid5,6% ×1,2
- Horeca4,7% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,5% ×1,0
Zon en temperaturen: Lille
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lille?
Lille telt 17.175 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 213 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lille?
Lille beslaat 59,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 288 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lille?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lille van 16.404 naar 17.175 inwoners, oftewel +4,7%.
Waar ligt Lille?
Lille ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,238, lengtegraad 4,824.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Lille?
In Lille bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 9,5% (2024), rang 545 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Lille?
In Lille bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,8% (2023), rang 469 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lille?
In Lille produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lille?
Het dichtst bij Lille liggen Vorselaar (5,5 km), Herentals (6,9 km), Grobbendonk (7,9 km), Zoersel (8,5 km), Vosselaar (8,9 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.