

Kasterlee: bevolking en statistieken
Kasterlee telt 19.835 inwoners (2026) op 72,3 km², oftewel 274 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 178 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,2% tussen 2016 en 2026.
- 19.835 inwoners
- 72,3 km²
- 274 inw./km²
- 22 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Kasterlee op rang 29 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.040 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.122 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Retie, op 8,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Turnhout (48.490 inwoners), op 8,8 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.160 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Kasterlee in cijfers
Alle indicatoren van Kasterlee
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Kasterlee | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,6% | 21,0% | 21,7% | rang 74 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,0% | 22,1% | 21,5% | rang 451 van 564 |
Wonen
| Indicator | Kasterlee | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 6,9% | – | 34,6% | rang 561 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,8% | – | 15,3% | rang 95 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,3% | – | 79,9% | rang 393 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 10.180 | 912.062 | 5.783.434 | rang 151 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,81 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 98 van 564 |
Energie
| Indicator | Kasterlee | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 87,7% | – | 76,7% | rang 78 van 564 |
Economie
| Indicator | Kasterlee | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.225 | 202.193 | 1.170.010 | rang 146 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 112,2 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 188 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.563 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 127 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.932 € | – | 30.830 € | rang 165 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 345.000 € | – | 302.500 € | rang 175 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 303.000 € | – | 249.900 € | rang 37 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Kasterlee | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,06 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,0% | 26,8% | 17,6% | rang 313 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Kasterlee | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,2% | 13,7% | 6,4% | rang 293 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,3% | 9,8% | 7,0% | rang 424 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Kasterlee
Kasterlee telde 18.331 inwoners in 2016 en 19.835 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 19.052 |
| 2022 | 19.140 |
| 2023 | 19.478 |
| 2024 | 19.648 |
| 2025 | 19.802 |
| 2026 | 19.835 |
Kasterlee op de kaart
Economische sectoren: Kasterlee
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,1% ×0,9
- Bouwnijverheid16,4% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,0% ×0,8
- Overige diensten7,0% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij6,6% ×1,6
- Administratieve en ondersteunende diensten6,4% ×1,0
- Horeca5,8% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,7% ×1,2
Zon en temperaturen: Kasterlee
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Kasterlee?
Kasterlee telt 19.835 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 178 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Kasterlee?
Kasterlee beslaat 72,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 274 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Kasterlee?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kasterlee van 18.331 naar 19.835 inwoners, oftewel +8,2%.
Waar ligt Kasterlee?
Kasterlee ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,241, lengtegraad 4,968.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Kasterlee?
In Kasterlee bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 6,9% (2024), rang 561 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Kasterlee?
In Kasterlee bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 303.000 € (2025), rang 37 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kasterlee?
In Kasterlee produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.040 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Kasterlee?
Het dichtst bij Kasterlee liggen Retie (8,5 km), Oud-Turnhout (8,6 km), Turnhout (8,8 km), Geel (9,0 km), Vosselaar (9,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.