

Oud-Turnhout: bevolking en statistieken
Oud-Turnhout telt 15.211 inwoners (2026) op 39,2 km², oftewel 388 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 241 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +14,3% tussen 2016 en 2026.
- 15.211 inwoners
- 39,2 km²
- 388 inw./km²
- 22 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Oud-Turnhout op rang 42 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 25,0% in Oud-Turnhout, tegenover gemiddeld 21,0% in Antwerpen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 21,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.486 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Turnhout (48.490 inwoners), op 3,4 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.152 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Oud-Turnhout in cijfers
Alle indicatoren van Oud-Turnhout
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oud-Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,0% | 21,0% | 21,7% | rang 58 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,3% | 22,1% | 21,5% | rang 302 van 564 |
Wonen
| Indicator | Oud-Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 10,0% | – | 34,6% | rang 542 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,8% | – | 15,3% | rang 139 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,9% | – | 79,9% | rang 84 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.524 | 912.062 | 5.783.434 | rang 267 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,68 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 163 van 564 |
Energie
| Indicator | Oud-Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 86,7% | – | 76,7% | rang 94 van 564 |
Economie
| Indicator | Oud-Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.541 | 202.193 | 1.170.010 | rang 241 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,3 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 294 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.699 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 182 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.629 € | – | 30.830 € | rang 194 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 425.000 € | – | 302.500 € | rang 70 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 230.000 € | – | 249.900 € | rang 193 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Oud-Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,29 | 1,06 | 1,25 | rang 198 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,8% | 26,8% | 17,6% | rang 386 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Oud-Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 14,7% | 13,7% | 6,4% | rang 81 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,5% | 9,8% | 7,0% | rang 403 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Oud-Turnhout
Oud-Turnhout telde 13.307 inwoners in 2016 en 15.211 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 14.201 |
| 2022 | 14.402 |
| 2023 | 14.734 |
| 2024 | 14.828 |
| 2025 | 15.045 |
| 2026 | 15.211 |
Oud-Turnhout op de kaart
Economische sectoren: Oud-Turnhout
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten21,5% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,5% ×1,0
- Bouwnijverheid14,0% ×1,0
- Overige diensten6,4% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten6,0% ×0,9
- Informatie en communicatie5,8% ×1,1
- Verwerkende nijverheid5,4% ×1,1
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,2% ×1,1
Zon en temperaturen: Oud-Turnhout
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oud-Turnhout?
Oud-Turnhout telt 15.211 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 241 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oud-Turnhout?
Oud-Turnhout beslaat 39,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 388 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oud-Turnhout?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Oud-Turnhout van 13.307 naar 15.211 inwoners, oftewel +14,3%.
Waar ligt Oud-Turnhout?
Oud-Turnhout ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,318, lengtegraad 4,982.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Oud-Turnhout?
In Oud-Turnhout bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 10,0% (2024), rang 542 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Oud-Turnhout?
In Oud-Turnhout bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 25,0% (2026), rang 58 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Oud-Turnhout?
In Oud-Turnhout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.038 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oud-Turnhout?
Het dichtst bij Oud-Turnhout liggen Turnhout (3,4 km), Ravels (5,9 km), Vosselaar (6,6 km), Arendonk (7,3 km), Kasterlee (8,6 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.