

Lubbeek: bevolking en statistieken
Lubbeek telt 15.290 inwoners (2026) op 45,3 km², oftewel 338 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 240 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,6% tussen 2016 en 2026.
- 15.290 inwoners
- 45,3 km²
- 338 inw./km²
- 58 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Lubbeek op rang 31 qua bevolking.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 31.053 € in Lubbeek, tegenover gemiddeld 26.927 € in Vlaams-Brabant en 23.352 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 24,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.087 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Netto belastbaar inkomen per inwoner”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.342 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Boutersem, op 3,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Leuven (105.357 inwoners), op 9,6 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.348 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lubbeek in cijfers
Alle indicatoren van Lubbeek
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lubbeek | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,3% | 20,8% | 21,7% | rang 46 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,6% | 22,6% | 21,5% | rang 398 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lubbeek | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 18,1% | – | 34,6% | rang 475 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,5% | – | 15,3% | rang 187 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 87,2% | – | 79,9% | rang 13 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.576 | 542.504 | 5.783.434 | rang 263 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,75 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 344 van 564 |
Energie
| Indicator | Lubbeek | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 92,5% | – | 76,7% | rang 18 van 564 |
Economie
| Indicator | Lubbeek | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.861 | 130.833 | 1.170.010 | rang 191 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 121,7 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 116 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 31.053 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 14 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 34.566 € | – | 30.830 € | rang 22 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 459.000 € | – | 302.500 € | rang 47 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 293.250 € | – | 249.900 € | rang 52 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Lubbeek | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,35 | 1,20 | 1,25 | rang 102 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,3% | 21,3% | 17,6% | rang 485 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lubbeek | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,6% | 11,9% | 6,4% | rang 325 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,2% | 6,8% | 7,0% | rang 526 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lubbeek
Lubbeek telde 14.206 inwoners in 2016 en 15.290 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 14.728 |
| 2022 | 14.776 |
| 2023 | 14.911 |
| 2024 | 15.124 |
| 2025 | 15.236 |
| 2026 | 15.290 |
Lubbeek op de kaart
Economische sectoren: Lubbeek
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten24,9% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,6% ×0,8
- Bouwnijverheid9,0% ×0,7
- Informatie en communicatie8,4% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten7,6% ×1,2
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening7,6% ×1,6
- Overige diensten5,6% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij4,6% ×1,1
Zon en temperaturen: Lubbeek
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lubbeek?
Lubbeek telt 15.290 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 240 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lubbeek?
Lubbeek beslaat 45,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 338 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lubbeek?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lubbeek van 14.206 naar 15.290 inwoners, oftewel +7,6%.
Waar ligt Lubbeek?
Lubbeek ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,882, lengtegraad 4,841.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Lubbeek?
In Lubbeek bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 87,2% (2024), rang 13 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Lubbeek?
In Lubbeek bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 31.053 € (2023), rang 14 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lubbeek?
In Lubbeek produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.087 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lubbeek?
Het dichtst bij Lubbeek liggen Boutersem (3,6 km), Holsbeek (6,5 km), Bierbeek (7,5 km), Tielt-Winge (7,7 km), Glabbeek (7,8 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.