

Leuven: bevolking en statistieken
Leuven telt 105.357 inwoners (2026) op 57,5 km², oftewel 1.832 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 10 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,1% tussen 2016 en 2026.
- 105.357 inwoners
- 57,5 km²
- 1.832 inw./km²
- 38 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Leuven op rang 1 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 27,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.078 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Vlaams-Brabant voor de indicator “Bevolking”.
- Nr. 1 van Vlaams-Brabant voor de indicator “Aantal woningen”.
- “Aantal woningen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 8.055 voetbalvelden.
- 4,7 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
Leuven in cijfers
Alle indicatoren van Leuven
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Leuven | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 17,2% | 20,8% | 21,7% | rang 518 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,9% | 22,6% | 21,5% | rang 524 van 564 |
Wonen
| Indicator | Leuven | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 40,9% | – | 34,6% | rang 203 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 8,6% | – | 15,3% | rang 489 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,2% | – | 79,9% | rang 397 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 66.084 | 542.504 | 5.783.434 | rang 7 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,02 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 414 van 564 |
Energie
| Indicator | Leuven | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 82,6% | – | 76,7% | rang 170 van 564 |
Economie
| Indicator | Leuven | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 10.734 | 130.833 | 1.170.010 | rang 9 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,9 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 286 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.429 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 132 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.172 € | – | 30.830 € | rang 142 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 460.000 € | – | 302.500 € | rang 42 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 285.000 € | – | 249.900 € | rang 63 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Leuven | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 0,68 | 1,20 | 1,25 | rang 550 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 47,1% | 21,3% | 17,6% | rang 13 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Leuven | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 22,6% | 11,9% | 6,4% | rang 39 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 9,6% | 6,8% | 7,0% | rang 142 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Leuven
Leuven telde 99.288 inwoners in 2016 en 105.357 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 101.032 |
| 2022 | 102.236 |
| 2023 | 103.009 |
| 2024 | 104.009 |
| 2025 | 104.906 |
| 2026 | 105.357 |
Leuven op de kaart
Economische sectoren: Leuven
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten27,9% ×1,4
- Informatie en communicatie11,4% ×2,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen10,1% ×0,7
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening8,0% ×1,7
- Horeca6,3% ×1,2
- Kunst, amusement en recreatie6,1% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten5,4% ×0,8
- Bouwnijverheid5,3% ×0,4
Zon en temperaturen: Leuven
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Leuven?
Leuven telt 105.357 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 10 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Leuven?
Leuven beslaat 57,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.832 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Leuven?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Leuven van 99.288 naar 105.357 inwoners, oftewel +6,1%.
Waar ligt Leuven?
Leuven ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,877, lengtegraad 4,704.
Aantal woningen: wat is de waarde in Leuven?
In Leuven bedraagt de indicator “Aantal woningen” 66.084 (2024), rang 7 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Leuven?
In Leuven bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 10.734 (2024), rang 9 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Leuven?
In Leuven produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.078 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Leuven?
Het dichtst bij Leuven liggen Herent (4,1 km), Oud-Heverlee (5,6 km), Holsbeek (6,2 km), Bierbeek (6,6 km), Bertem (6,9 km).
Wapen: Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.