

Boutersem: bevolking en statistieken
Boutersem telt 8.678 inwoners (2026) op 31,1 km², oftewel 279 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 395 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,7% tussen 2016 en 2026.
- 8.678 inwoners
- 31,1 km²
- 279 inw./km²
- 62 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Boutersem op rang 53 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,8% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.097 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.361 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Lubbeek (15.290 inwoners), op 3,6 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.388 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Boutersem in cijfers
Alle indicatoren van Boutersem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Boutersem | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,3% | 20,8% | 21,7% | rang 316 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,2% | 22,6% | 21,5% | rang 193 van 564 |
Wonen
| Indicator | Boutersem | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 27,9% | – | 34,6% | rang 340 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,2% | – | 15,3% | rang 117 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 86,1% | – | 79,9% | rang 29 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.615 | 542.504 | 5.783.434 | rang 418 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,06 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 135 van 564 |
Energie
| Indicator | Boutersem | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 84,9% | – | 76,7% | rang 131 van 564 |
Economie
| Indicator | Boutersem | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 966 | 130.833 | 1.170.010 | rang 366 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 111,3 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 199 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 29.541 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 28 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 34.882 € | – | 30.830 € | rang 18 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 380.000 € | – | 302.500 € | rang 117 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Boutersem | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,36 | 1,20 | 1,25 | rang 81 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,9% | 21,3% | 17,6% | rang 449 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Boutersem | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,1% | 11,9% | 6,4% | rang 362 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,3% | 6,8% | 7,0% | rang 521 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Boutersem
Boutersem telde 8.132 inwoners in 2016 en 8.678 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.249 |
| 2022 | 8.386 |
| 2023 | 8.527 |
| 2024 | 8.634 |
| 2025 | 8.709 |
| 2026 | 8.678 |
Boutersem op de kaart
Economische sectoren: Boutersem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,8% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,2% ×0,8
- Informatie en communicatie10,9% ×2,0
- Bouwnijverheid8,4% ×0,6
- Administratieve en ondersteunende diensten8,3% ×1,3
- Overige diensten7,6% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij7,0% ×1,7
- Verwerkende nijverheid5,4% ×1,1
Zon en temperaturen: Boutersem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Boutersem?
Boutersem telt 8.678 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 395 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Boutersem?
Boutersem beslaat 31,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 279 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Boutersem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Boutersem van 8.132 naar 8.678 inwoners, oftewel +6,7%.
Waar ligt Boutersem?
Boutersem ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,850, lengtegraad 4,833.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Boutersem?
In Boutersem bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 34.882 € (2023), rang 18 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Boutersem?
In Boutersem bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 86,1% (2024), rang 29 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Boutersem?
In Boutersem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.097 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Boutersem?
Het dichtst bij Boutersem liggen Lubbeek (3,6 km), Bierbeek (5,0 km), Glabbeek (8,4 km), Tienen (8,7 km), Holsbeek (8,8 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.