Gemeente · Leuven · Vlaams-BrabantWapen van GlabbeekVlag van Glabbeek

Glabbeek: bevolking en statistieken

Glabbeek telt 5.475 inwoners (2026) op 27,0 km², oftewel 203 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 484 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,2% tussen 2016 en 2026.

  • 5.475 inwoners
  • 27,0 km²
  • 203 inw./km²
  • 39 m
Locatiekaart: Glabbeek

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Glabbeek op rang 60 qua bevolking.

Wagens per huishouden: 1,47 in Glabbeek, tegenover gemiddeld 1,20 in Vlaams-Brabant en 1,07 voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.089 kWh per jaar.

Wist u dat?

Glabbeek in cijfers

Bevolking
5.475
rang 484 van 565 +3,2%
Bevolkingsdichtheid
203inw./km²
rang 387 van 564
Oppervlakte
27,0km²
rang 426 van 565
Hoogte
39m
rang 327 van 565
Wagens per huishouden
1,47
rang 18 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
34.047€
rang 35 van 551
Administratief armoederisico
4,4%
rang 514 van 551
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,4%
rang 496 van 564

Alle indicatoren van Glabbeek

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorGlabbeekVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,7%20,8%21,7%rang 121 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,4%22,6%21,5%rang 496 van 564

Wonen

IndicatorGlabbeekVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)26,9%–34,6%rang 350 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)14,4%–15,3%rang 322 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)84,0%–79,9%rang 79 van 564
Aantal woningen (2024)2.376542.5045.783.434rang 500 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,45 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 67 van 564

Energie

IndicatorGlabbeekVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)85,0%–76,7%rang 128 van 564

Economie

IndicatorGlabbeekVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)689130.8331.170.010rang 442 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)125,8 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 99 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)28.252 €26.927 €24.247 €rang 57 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)34.047 €–30.830 €rang 35 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)345.000 €–302.500 €rang 175 van 554

Mobiliteit

IndicatorGlabbeekVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,471,201,25rang 18 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)12,2%21,3%17,6%rang 540 van 564

Samenleving

IndicatorGlabbeekVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,8%11,9%6,4%rang 475 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,4%6,8%7,0%rang 514 van 551

Bevolkingsevolutie van Glabbeek

5.2405.3295.4175.5062016: 5.3052017: 5.3262018: 5.2982019: 5.2712020: 5.3212021: 5.3402022: 5.3442023: 5.4262024: 5.4252025: 5.4492026: 5.475201620182020202220242026

Glabbeek telde 5.305 inwoners in 2016 en 5.475 in 2026.

JaarBevolking
20215.340
20225.344
20235.426
20245.425
20255.449
20265.475

Glabbeek op de kaart

Economische sectoren: Glabbeek

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Glabbeek

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.089kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,4°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 97 kWhmrt.apr.: 124 kWhapr.mei: 131 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 128 kWhjul.aug.: 118 kWhaug.sep.: 105 kWhsep.okt.: 77 kWhokt.nov.: 48 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 3,4 °Cfeb.: 4,0 °Cmrt.: 6,5 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,3 °Cjul.: 18,9 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,5 °Cokt.: 12,0 °Cnov.: 7,3 °Cdec.: 4,5 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Glabbeek?

Glabbeek telt 5.475 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 484 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Glabbeek?

Glabbeek beslaat 27,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 203 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Glabbeek?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Glabbeek van 5.305 naar 5.475 inwoners, oftewel +3,2%.

Waar ligt Glabbeek?

Glabbeek ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,867, lengtegraad 4,950.

Wagens per huishouden: wat is de waarde in Glabbeek?

In Glabbeek bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,47 (2025), rang 18 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.

Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Glabbeek?

In Glabbeek bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 34.047 € (2023), rang 35 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Glabbeek?

In Glabbeek produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.089 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Glabbeek?

Het dichtst bij Glabbeek liggen Tienen (6,6 km), Lubbeek (7,8 km), Tielt-Winge (8,2 km), Boutersem (8,4 km), Kortenaken (9,0 km).

Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.