

Bekkevoort: bevolking en statistieken
Bekkevoort telt 6.965 inwoners (2026) op 37,3 km², oftewel 187 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 441 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +13,9% tussen 2016 en 2026.
- 6.965 inwoners
- 37,3 km²
- 187 inw./km²
- 39 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Bekkevoort op rang 57 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 18,5% in Bekkevoort, tegenover gemiddeld 22,6% in Vlaams-Brabant en 21,8% voor het hele land.
Administratief armoederisico: 4,8% in Bekkevoort, tegenover gemiddeld 6,8% in Vlaams-Brabant en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 14,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.221 voetbalvelden.
- 2,1 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Scherpenheuvel-Zichem (24.537 inwoners), op 3,4 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.292 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Bekkevoort in cijfers
Alle indicatoren van Bekkevoort
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,5% | 20,8% | 21,7% | rang 297 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,5% | 22,6% | 21,5% | rang 534 van 564 |
Wonen
| Indicator | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 19,5% | – | 34,6% | rang 456 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,6% | – | 15,3% | rang 145 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,6% | – | 79,9% | rang 240 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 2.894 | 542.504 | 5.783.434 | rang 460 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,46 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 119 van 564 |
Energie
| Indicator | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 83,5% | – | 76,7% | rang 151 van 564 |
Economie
| Indicator | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 873 | 130.833 | 1.170.010 | rang 391 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 125,3 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 102 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.265 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 147 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.797 € | – | 30.830 € | rang 87 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 317.500 € | – | 302.500 € | rang 244 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,26 | 1,20 | 1,25 | rang 258 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 21,9% | 21,3% | 17,6% | rang 136 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 9,0% | 11,9% | 6,4% | rang 175 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,8% | 6,8% | 7,0% | rang 469 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Bekkevoort
Bekkevoort telde 6.117 inwoners in 2016 en 6.965 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 6.348 |
| 2022 | 6.459 |
| 2023 | 6.672 |
| 2024 | 6.771 |
| 2025 | 6.922 |
| 2026 | 6.965 |
Bekkevoort op de kaart
Economische sectoren: Bekkevoort
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid14,9% ×1,1
- Wetenschappelijke en technische activiteiten14,1% ×0,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,2% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij12,7% ×3,0
- Overige diensten9,2% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten6,1% ×0,9
- Informatie en communicatie6,0% ×1,1
- Verwerkende nijverheid5,5% ×1,1
Zon en temperaturen: Bekkevoort
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Bekkevoort?
Bekkevoort telt 6.965 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 441 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Bekkevoort?
Bekkevoort beslaat 37,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 187 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Bekkevoort?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Bekkevoort van 6.117 naar 6.965 inwoners, oftewel +13,9%.
Waar ligt Bekkevoort?
Bekkevoort ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,950, lengtegraad 4,967.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Bekkevoort?
In Bekkevoort bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 18,5% (2026), rang 534 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Bekkevoort?
In Bekkevoort bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,8% (2023), rang 469 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Bekkevoort?
In Bekkevoort produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.073 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Bekkevoort?
Het dichtst bij Bekkevoort liggen Scherpenheuvel-Zichem (3,4 km), Tielt-Winge (4,3 km), Diest (7,1 km), Kortenaken (8,9 km), Glabbeek (9,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.