Wonen · 2024

Gebouwen van vóór 1946: de ranglijst van de gemeenten

Gebouwen van vóór 1946: Sint-Gillis staat bovenaan met 93,8% en Zutendaal sluit de rij met 6,3%. De mediaan van de 564 gemeenten is 34,6%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.

Het podium en de top 100

#GemeenteProvincieGebouwen van vóór 1946
1Sint-GillisBrussels Hoofdstedelijk Gewest93,8%
2Sint-Joost-ten-NodeBrussels Hoofdstedelijk Gewest92,0%
3SchaarbeekBrussels Hoofdstedelijk Gewest87,7%
4ElseneBrussels Hoofdstedelijk Gewest83,4%
5EtterbeekBrussels Hoofdstedelijk Gewest83,0%
6KoekelbergBrussels Hoofdstedelijk Gewest73,8%
7VorstBrussels Hoofdstedelijk Gewest73,5%
8Sint-Jans-MolenbeekBrussels Hoofdstedelijk Gewest70,7%
9BrusselBrussels Hoofdstedelijk Gewest68,9%
10ErquelinnesHenegouwen66,8%
11HonnellesHenegouwen66,6%
12MomigniesHenegouwen65,4%
13Sivry-RanceHenegouwen64,4%
14Watermaal-BosvoordeBrussels Hoofdstedelijk Gewest64,2%
15DoischeNamen63,9%
16AnderlechtBrussels Hoofdstedelijk Gewest63,6%
17LessenHenegouwen63,4%
18CourcellesHenegouwen63,2%
18Merbes-le-ChâteauHenegouwen63,2%
18LuikLuik63,2%
21MorlanwelzHenegouwen63,0%
22PéruwelzHenegouwen62,5%
23BeloeilHenegouwen62,1%
24BrugeletteHenegouwen62,0%
25CharleroiHenegouwen61,9%
26QuiévrainHenegouwen61,8%
27DourHenegouwen61,7%
28FrameriesHenegouwen61,6%
29ColfontaineHenegouwen61,2%
30LensHenegouwen60,3%
31EcaussinnesHenegouwen60,2%
31BraivesLuik60,2%
33JetteBrussels Hoofdstedelijk Gewest60,1%
34HoeiLuik58,8%
35ElzeleHenegouwen58,7%
36CerfontaineNamen58,3%
37BincheHenegouwen58,1%
38QuévyHenegouwen57,7%
39BoussuHenegouwen57,6%
39BrunehautHenegouwen57,6%
41AnderluesHenegouwen57,5%
42VloesbergHenegouwen57,4%
43ManageHenegouwen57,2%
44AntoingHenegouwen57,0%
44BurdinneLuik57,0%
46LijsemLuik56,8%
47CellesHenegouwen56,7%
48RonseOost-Vlaanderen56,5%
49MesenWest-Vlaanderen56,3%
49BernissartHenegouwen56,3%
49Frasnes-lez-AnvaingHenegouwen56,3%
52HavelangeNamen56,2%
53MarchinLuik56,1%
54QuaregnonHenegouwen55,9%
54BeaumontHenegouwen55,9%
56VerviersLuik55,7%
57ViroinvalNamen55,6%
58LimburgLuik55,5%
59La LouvièreHenegouwen55,4%
59DisonLuik55,4%
61DoornikHenegouwen55,3%
62EstinnesHenegouwen55,1%
63FarciennesHenegouwen54,9%
63LobbesHenegouwen54,9%
65Fontaine-l’EvêqueHenegouwen54,8%
66ClavierLuik54,6%
66DinantNamen54,6%
68HélécineWaals-Brabant54,5%
69Pont-à-CellesHenegouwen54,2%
69SpaLuik54,2%
71Orp-JaucheWaals-Brabant54,1%
71Comblain-au-PontLuik54,1%
73RebecqWaals-Brabant53,9%
73ChimayHenegouwen53,9%
73HerbeumontLuxemburg53,9%
76SambrevilleNamen53,8%
76FlorennesNamen53,8%
78SeraingLuik53,5%
79Leuze-en-HainautHenegouwen53,4%
80Le RoeulxHenegouwen53,2%
80TroozLuik53,2%
82ChâteletHenegouwen52,8%
82BergenHenegouwen52,8%
84FleurusHenegouwen52,6%
85HéronLuik52,5%
86ChièvresHenegouwen52,4%
86ModaveLuik52,4%
86Saint-NicolasLuik52,4%
89WasseigesLuik52,2%
90HannuitLuik52,1%
91EstaimpuisHenegouwen52,0%
92UkkelBrussels Hoofdstedelijk Gewest51,9%
93HeuvellandWest-Vlaanderen51,7%
93AlveringemWest-Vlaanderen51,7%
93GentOost-Vlaanderen51,7%
93AnthisnesLuik51,7%
93ChinyLuxemburg51,7%
98Komen-WaastenHenegouwen51,3%
98MettetNamen51,3%
100MoeskroenHenegouwen51,2%

Onderaan de ranglijst

#GemeenteProvincieGebouwen van vóór 1946
550PeerLimburg8,9%
551LaakdalAntwerpen8,8%
552BrechtAntwerpen8,6%
553AartselaarAntwerpen8,3%
554RetieAntwerpen7,9%
555ZoerselAntwerpen7,7%
555ZonhovenLimburg7,7%
557DiepenbeekLimburg7,6%
558VosselaarAntwerpen7,4%
558LommelLimburg7,4%
560Hechtel-EkselLimburg7,1%
561KasterleeAntwerpen6,9%
562OudsbergenLimburg6,6%
563Houthalen-HelchterenLimburg6,5%
564ZutendaalLimburg6,3%

Andere ranglijsten over hetzelfde thema

Veelgestelde vragen

Welke gemeente staat bovenaan voor “Gebouwen van vóór 1946”?

Sint-Gillis staat bovenaan voor “Gebouwen van vóór 1946”, met 93,8%.

Wat is de mediane waarde van “Gebouwen van vóór 1946”?

De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 34,6%.