Wonen · 2024
Gebouwen van na 2001: de ranglijst van de gemeenten
Gebouwen van na 2001: Froidchapelle staat bovenaan met 32,0% en Sint-Gillis sluit de rij met 0,9%. De mediaan van de 564 gemeenten is 15,3%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Gebouwen van na 2001 |
|---|---|---|---|
| 1 | Froidchapelle | Henegouwen | 32,0% |
| 2 | Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | 28,5% |
| 3 | Léglise | Luxemburg | 27,8% |
| 4 | Zutendaal | Limburg | 26,7% |
| 5 | Wingene | West-Vlaanderen | 26,6% |
| 6 | Houthulst | West-Vlaanderen | 25,6% |
| 6 | Geer | Luik | 25,6% |
| 8 | Attert | Luxemburg | 25,4% |
| 9 | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | 24,8% |
| 10 | Héron | Luik | 24,2% |
| 11 | Verlaine | Luik | 23,9% |
| 12 | Hoogstraten | Antwerpen | 23,7% |
| 12 | Lochristi | Oost-Vlaanderen | 23,7% |
| 14 | Wuustwezel | Antwerpen | 23,5% |
| 15 | Somme-Leuze | Namen | 23,4% |
| 16 | Walhain | Waals-Brabant | 23,3% |
| 17 | Wielsbeke | West-Vlaanderen | 23,2% |
| 17 | Stekene | Oost-Vlaanderen | 23,2% |
| 19 | Bredene | West-Vlaanderen | 23,1% |
| 19 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 23,1% |
| 21 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 22,8% |
| 22 | Deinze | Oost-Vlaanderen | 22,7% |
| 23 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 22,6% |
| 23 | Sint-Laureins | Oost-Vlaanderen | 22,6% |
| 23 | Fernelmont | Namen | 22,6% |
| 26 | Libin | Luxemburg | 22,5% |
| 27 | Tinlot | Luik | 22,4% |
| 28 | Opwijk | Vlaams-Brabant | 22,3% |
| 28 | Evergem | Oost-Vlaanderen | 22,3% |
| 30 | Brecht | Antwerpen | 22,2% |
| 30 | Maldegem | Oost-Vlaanderen | 22,2% |
| 32 | Mont-Saint-Guibert | Waals-Brabant | 22,0% |
| 32 | Martelange | Luxemburg | 22,0% |
| 34 | Jabbeke | West-Vlaanderen | 21,9% |
| 34 | Oostkamp | West-Vlaanderen | 21,9% |
| 34 | Bree | Limburg | 21,9% |
| 34 | Dilsen-Stokkem | Limburg | 21,9% |
| 34 | Libramont-Chevigny | Luxemburg | 21,9% |
| 39 | Staden | West-Vlaanderen | 21,8% |
| 40 | Aalter | Oost-Vlaanderen | 21,7% |
| 40 | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | 21,7% |
| 40 | Beringen | Limburg | 21,7% |
| 40 | Bocholt | Limburg | 21,7% |
| 40 | Manhay | Luxemburg | 21,7% |
| 45 | Perwijs | Waals-Brabant | 21,6% |
| 45 | Roeselare | West-Vlaanderen | 21,6% |
| 45 | Amel | Luik | 21,6% |
| 45 | Pelt | Limburg | 21,6% |
| 49 | Diksmuide | West-Vlaanderen | 21,5% |
| 49 | Oudenburg | West-Vlaanderen | 21,5% |
| 51 | Beerse | Antwerpen | 21,4% |
| 51 | Vosselaar | Antwerpen | 21,4% |
| 51 | Tremelo | Vlaams-Brabant | 21,4% |
| 51 | Pittem | West-Vlaanderen | 21,4% |
| 51 | Tessenderlo-Ham | Limburg | 21,4% |
| 51 | Bastenaken | Luxemburg | 21,4% |
| 51 | Neufchâteau | Luxemburg | 21,4% |
| 58 | Retie | Antwerpen | 21,3% |
| 59 | Balen | Antwerpen | 21,2% |
| 59 | Dentergem | West-Vlaanderen | 21,2% |
| 59 | Fauvillers | Luxemburg | 21,2% |
| 62 | Rijkevorsel | Antwerpen | 21,1% |
| 62 | Zonnebeke | West-Vlaanderen | 21,1% |
| 62 | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | 21,1% |
| 65 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 21,0% |
| 66 | Hulshout | Antwerpen | 20,9% |
| 66 | Ravels | Antwerpen | 20,9% |
| 66 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 20,9% |
| 66 | Peer | Limburg | 20,9% |
| 66 | Hechtel-Eksel | Limburg | 20,9% |
| 71 | Geel | Antwerpen | 20,8% |
| 71 | Rotselaar | Vlaams-Brabant | 20,8% |
| 71 | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | 20,8% |
| 71 | Ohey | Namen | 20,8% |
| 75 | Heist-op-den-Berg | Antwerpen | 20,7% |
| 75 | Koekelare | West-Vlaanderen | 20,7% |
| 75 | Lokeren | Oost-Vlaanderen | 20,7% |
| 75 | Zonhoven | Limburg | 20,7% |
| 79 | Torhout | West-Vlaanderen | 20,6% |
| 80 | Incourt | Waals-Brabant | 20,4% |
| 80 | Oudsbergen | Limburg | 20,4% |
| 82 | Assenede | Oost-Vlaanderen | 20,3% |
| 82 | Messancy | Luxemburg | 20,3% |
| 84 | Vleteren | West-Vlaanderen | 20,2% |
| 84 | Gesves | Namen | 20,2% |
| 86 | Beernem | West-Vlaanderen | 20,1% |
| 86 | De Haan | West-Vlaanderen | 20,1% |
| 88 | Chastre | Waals-Brabant | 20,0% |
| 88 | Anzegem | West-Vlaanderen | 20,0% |
| 88 | Lontzen | Luik | 20,0% |
| 88 | Weismes | Luik | 20,0% |
| 92 | Haacht | Vlaams-Brabant | 19,9% |
| 92 | Zulte | Oost-Vlaanderen | 19,9% |
| 92 | Faimes | Luik | 19,9% |
| 95 | Zoersel | Antwerpen | 19,8% |
| 95 | Kasterlee | Antwerpen | 19,8% |
| 95 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 19,8% |
| 95 | Kortemark | West-Vlaanderen | 19,8% |
| 95 | Kruisem | Oost-Vlaanderen | 19,8% |
| 95 | Lommel | Limburg | 19,8% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Gebouwen van na 2001 |
|---|---|---|---|
| 550 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 3,6% |
| 551 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 3,5% |
| 551 | Sint-Pieters-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 3,5% |
| 551 | Charleroi | Henegouwen | 3,5% |
| 554 | Oudergem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 2,7% |
| 554 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 2,7% |
| 554 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 2,7% |
| 557 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 2,6% |
| 558 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 1,6% |
| 558 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 1,6% |
| 560 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 1,4% |
| 561 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 1,3% |
| 562 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 1,2% |
| 562 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 1,2% |
| 564 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 0,9% |
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Gebouwen van na 2001”?
Froidchapelle staat bovenaan voor “Gebouwen van na 2001”, met 32,0%.
Wat is de mediane waarde van “Gebouwen van na 2001”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 15,3%.