

Balen: bevolking en statistieken
Balen telt 23.916 inwoners (2026) op 73,0 km², oftewel 328 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 131 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,9% tussen 2016 en 2026.
- 23.916 inwoners
- 73,0 km²
- 328 inw./km²
- 34 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Balen op rang 17 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 5,1% in Balen, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,8% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.223 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Mol (38.793 inwoners), op 4,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.148 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Balen in cijfers
Alle indicatoren van Balen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Balen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,5% | 21,0% | 21,7% | rang 297 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,0% | 22,1% | 21,5% | rang 346 van 564 |
Wonen
| Indicator | Balen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 11,2% | – | 34,6% | rang 531 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,2% | – | 15,3% | rang 59 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,4% | – | 79,9% | rang 148 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 11.252 | 912.062 | 5.783.434 | rang 131 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,11 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 133 van 564 |
Energie
| Indicator | Balen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 79,6% | – | 76,7% | rang 222 van 564 |
Economie
| Indicator | Balen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.293 | 202.193 | 1.170.010 | rang 141 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 95,9 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 350 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.263 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 281 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.219 € | – | 30.830 € | rang 239 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 325.000 € | – | 302.500 € | rang 219 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 242.000 € | – | 249.900 € | rang 173 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Balen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,06 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,6% | 26,8% | 17,6% | rang 339 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Balen | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,3% | 13,7% | 6,4% | rang 233 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,1% | 9,8% | 7,0% | rang 441 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Balen
Balen telde 22.168 inwoners in 2016 en 23.916 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 22.853 |
| 2022 | 23.000 |
| 2023 | 23.308 |
| 2024 | 23.523 |
| 2025 | 23.777 |
| 2026 | 23.916 |
Balen op de kaart
Economische sectoren: Balen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,8% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,3% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,7% ×1,0
- Overige diensten8,9% ×1,3
- Verwerkende nijverheid6,4% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,3% ×1,0
- Kunst, amusement en recreatie5,2% ×1,3
- Horeca4,9% ×0,9
Zon en temperaturen: Balen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Balen?
Balen telt 23.916 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 131 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Balen?
Balen beslaat 73,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 328 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Balen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Balen van 22.168 naar 23.916 inwoners, oftewel +7,9%.
Waar ligt Balen?
Balen ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,171, lengtegraad 5,170.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Balen?
In Balen bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 11,2% (2024), rang 531 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Balen?
In Balen bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 5,1% (2023), rang 441 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Balen?
In Balen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Balen?
Het dichtst bij Balen liggen Mol (4,1 km), Meerhout (7,8 km), Leopoldsburg (8,5 km), Dessel (8,6 km), Tessenderlo-Ham (11 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.