Tessenderlo-Ham: bevolking en statistieken
Tessenderlo-Ham telt 30.827 inwoners (2026) op 84,4 km², oftewel 365 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 86 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,2% tussen 2016 en 2026.
- 30.827 inwoners
- 84,4 km²
- 365 inw./km²
- 27 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Tessenderlo-Ham op rang 12 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.825 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Meerhout, op 6,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Beringen (49.034 inwoners), op 8,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.176 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Tessenderlo-Ham in cijfers
Alle indicatoren van Tessenderlo-Ham
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Tessenderlo-Ham | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,4% | 23,3% | 21,7% | rang 212 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,8% | 20,0% | 21,5% | rang 469 van 564 |
Wonen
| Indicator | Tessenderlo-Ham | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 9,7% | – | 34,6% | rang 543 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,4% | – | 15,3% | rang 51 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,7% | – | 79,9% | rang 235 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 14.029 | 419.438 | 5.783.434 | rang 96 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,96 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 86 van 564 |
Energie
| Indicator | Tessenderlo-Ham | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,0% | – | 76,7% | rang 71 van 564 |
Economie
| Indicator | Tessenderlo-Ham | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.103 | 94.292 | 1.170.010 | rang 93 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 100,7 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 300 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.391 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 208 van 564 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 301.000 € | – | 302.500 € | rang 279 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 230.000 € | – | 249.900 € | rang 193 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Tessenderlo-Ham | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,26 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,9% | 18,1% | 17,6% | rang 449 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Tessenderlo-Ham | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,9% | 12,3% | 6,4% | rang 307 van 564 |
Bevolkingsevolutie van Tessenderlo-Ham
Tessenderlo-Ham telde 29.021 inwoners in 2016 en 30.827 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 29.912 |
| 2022 | 30.047 |
| 2023 | 30.175 |
| 2024 | 30.349 |
| 2025 | 30.645 |
| 2026 | 30.827 |
Tessenderlo-Ham op de kaart
Economische sectoren: Tessenderlo-Ham
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,7% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,2% ×1,1
- Bouwnijverheid15,3% ×1,1
- Overige diensten9,4% ×1,4
- Verwerkende nijverheid7,0% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten6,2% ×0,9
- Informatie en communicatie5,5% ×1,0
- Horeca4,5% ×0,8
Zon en temperaturen: Tessenderlo-Ham
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Tessenderlo-Ham?
Tessenderlo-Ham telt 30.827 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 86 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Tessenderlo-Ham?
Tessenderlo-Ham beslaat 84,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 365 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Tessenderlo-Ham?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Tessenderlo-Ham van 29.021 naar 30.827 inwoners, oftewel +6,2%.
Waar ligt Tessenderlo-Ham?
Tessenderlo-Ham ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 51,078, lengtegraad 5,124.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Tessenderlo-Ham?
In Tessenderlo-Ham bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 9,7% (2024), rang 543 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Tessenderlo-Ham?
In Tessenderlo-Ham bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 88,0% (2024), rang 71 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Tessenderlo-Ham?
In Tessenderlo-Ham produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Tessenderlo-Ham?
Het dichtst bij Tessenderlo-Ham liggen Meerhout (6,8 km), Laakdal (7,3 km), Beringen (8,1 km), Leopoldsburg (10 km), Balen (11 km).