Bevolking · 2026
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: de ranglijst van de gemeenten
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: Koksijde staat bovenaan met 46,5% en Sint-Joost-ten-Node sluit de rij met 9,6%. De mediaan van de 564 gemeenten is 21,7%. De rangschikking omvat de gemeenten met minstens 500 inwoners.
Het podium en de top 100
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder |
|---|---|---|---|
| 1 | Koksijde | West-Vlaanderen | 46,5% |
| 2 | Nieuwpoort | West-Vlaanderen | 41,0% |
| 3 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 39,5% |
| 4 | De Haan | West-Vlaanderen | 38,7% |
| 5 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 37,5% |
| 6 | De Panne | West-Vlaanderen | 36,7% |
| 7 | Blankenberge | West-Vlaanderen | 35,6% |
| 8 | Vresse-sur-Semois | Namen | 30,9% |
| 9 | Oostende | West-Vlaanderen | 30,0% |
| 10 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 29,4% |
| 11 | Bredene | West-Vlaanderen | 28,7% |
| 12 | Chaudfontaine | Luik | 27,9% |
| 13 | Gerpinnes | Henegouwen | 27,7% |
| 13 | Spa | Luik | 27,7% |
| 15 | Zoersel | Antwerpen | 27,5% |
| 15 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 27,5% |
| 15 | Neupré | Luik | 27,5% |
| 15 | Florenville | Luxemburg | 27,5% |
| 19 | Brasschaat | Antwerpen | 27,4% |
| 19 | Veurne | West-Vlaanderen | 27,4% |
| 19 | Bouillon | Luxemburg | 27,4% |
| 22 | Hastière | Namen | 27,3% |
| 23 | Schilde | Antwerpen | 27,2% |
| 24 | Zandhoven | Antwerpen | 27,1% |
| 25 | Hove | Antwerpen | 27,0% |
| 26 | Keerbergen | Vlaams-Brabant | 26,9% |
| 26 | Damme | West-Vlaanderen | 26,9% |
| 28 | Zutendaal | Limburg | 26,5% |
| 28 | Viroinval | Namen | 26,5% |
| 30 | Zuienkerke | West-Vlaanderen | 26,4% |
| 31 | Tremelo | Vlaams-Brabant | 26,3% |
| 31 | Montigny-le-Tilleul | Henegouwen | 26,3% |
| 33 | Bonheiden | Antwerpen | 26,0% |
| 33 | Esneux | Luik | 26,0% |
| 33 | Fléron | Luik | 26,0% |
| 36 | Herselt | Antwerpen | 25,9% |
| 37 | Aartselaar | Antwerpen | 25,7% |
| 37 | Kapellen | Antwerpen | 25,7% |
| 39 | Scherpenheuvel-Zichem | Vlaams-Brabant | 25,6% |
| 39 | Waterloo | Waals-Brabant | 25,6% |
| 39 | Brugge | West-Vlaanderen | 25,6% |
| 39 | Ham-sur-Heure-Nalinnes | Henegouwen | 25,6% |
| 43 | Grobbendonk | Antwerpen | 25,4% |
| 43 | Thuin | Henegouwen | 25,4% |
| 43 | Wellen | Limburg | 25,4% |
| 46 | Herenthout | Antwerpen | 25,3% |
| 46 | Lubbeek | Vlaams-Brabant | 25,3% |
| 46 | Zoutleeuw | Vlaams-Brabant | 25,3% |
| 46 | Jabbeke | West-Vlaanderen | 25,3% |
| 46 | Lendelede | West-Vlaanderen | 25,3% |
| 46 | Sint-Truiden | Limburg | 25,3% |
| 52 | Ieper | West-Vlaanderen | 25,2% |
| 52 | Poperinge | West-Vlaanderen | 25,2% |
| 52 | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 25,2% |
| 52 | Aubel | Luik | 25,2% |
| 52 | Lanaken | Limburg | 25,2% |
| 57 | Edegem | Antwerpen | 25,1% |
| 58 | Ranst | Antwerpen | 25,0% |
| 58 | Oud-Turnhout | Antwerpen | 25,0% |
| 58 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 25,0% |
| 58 | Diest | Vlaams-Brabant | 25,0% |
| 62 | Kalmthout | Antwerpen | 24,9% |
| 62 | Bornem | Antwerpen | 24,9% |
| 62 | Lievegem | Oost-Vlaanderen | 24,9% |
| 62 | Nandrin | Luik | 24,9% |
| 66 | Westerlo | Antwerpen | 24,8% |
| 66 | Borgworm | Luik | 24,8% |
| 66 | Hasselt | Limburg | 24,8% |
| 66 | Erezée | Luxemburg | 24,8% |
| 70 | Laarne | Oost-Vlaanderen | 24,7% |
| 70 | Chimay | Henegouwen | 24,7% |
| 70 | Awans | Luik | 24,7% |
| 70 | Hamont-Achel | Limburg | 24,7% |
| 74 | Wijnegem | Antwerpen | 24,6% |
| 74 | Kasterlee | Antwerpen | 24,6% |
| 74 | Lennik | Vlaams-Brabant | 24,6% |
| 74 | Halen | Limburg | 24,6% |
| 74 | Lummen | Limburg | 24,6% |
| 74 | Alken | Limburg | 24,6% |
| 74 | Tongeren-Borgloon | Limburg | 24,6% |
| 81 | Herentals | Antwerpen | 24,5% |
| 81 | Vorselaar | Antwerpen | 24,5% |
| 81 | Lasne | Waals-Brabant | 24,5% |
| 81 | Torhout | West-Vlaanderen | 24,5% |
| 81 | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | 24,5% |
| 81 | Maaseik | Limburg | 24,5% |
| 87 | Boechout | Antwerpen | 24,4% |
| 87 | Heist-op-den-Berg | Antwerpen | 24,4% |
| 87 | Terhulpen | Waals-Brabant | 24,4% |
| 87 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | 24,4% |
| 91 | Rixensart | Waals-Brabant | 24,3% |
| 91 | Koekelare | West-Vlaanderen | 24,3% |
| 91 | Sint-Laureins | Oost-Vlaanderen | 24,3% |
| 91 | Gedinne | Namen | 24,3% |
| 95 | Schoten | Antwerpen | 24,2% |
| 95 | Aarschot | Vlaams-Brabant | 24,2% |
| 95 | Ardooie | West-Vlaanderen | 24,2% |
| 95 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 24,2% |
| 95 | Kinrooi | Limburg | 24,2% |
| 95 | Durbuy | Luxemburg | 24,2% |
Onderaan de ranglijst
| # | Gemeente | Provincie | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder |
|---|---|---|---|
| 550 | Machelen | Vlaams-Brabant | 14,2% |
| 550 | Fauvillers | Luxemburg | 14,2% |
| 552 | Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | 13,6% |
| 553 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 13,0% |
| 554 | Martelange | Luxemburg | 12,7% |
| 555 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 12,3% |
| 556 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 12,0% |
| 556 | Léglise | Luxemburg | 12,0% |
| 558 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 11,6% |
| 559 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 11,4% |
| 560 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 11,2% |
| 560 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 11,2% |
| 562 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 10,8% |
| 563 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 10,5% |
| 564 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 9,6% |
Vergelijking van de provincies
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
- West-Vlaanderen25,3%
- Limburg23,3%
- Waals-Brabant21,6%
- Oost-Vlaanderen21,2%
- Namen21,0%
- Antwerpen21,0%
- Vlaams-Brabant20,8%
- Luik20,6%
- Henegouwen20,4%
- Luxemburg19,0%
- Brussels Hoofdstedelijk Gewest13,4%
Andere ranglijsten over hetzelfde thema
Veelgestelde vragen
Welke gemeente staat bovenaan voor “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”?
Koksijde staat bovenaan voor “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”, met 46,5%.
Wat is de mediane waarde van “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”?
De mediaan van de 564 gerangschikte gemeenten is 21,7%.