ProvincieWapen van HenegouwenVlag van Henegouwen

Henegouwen: de gemeenten in cijfers

Henegouwen (provincie) telt 69 gemeenten en 1.368.562 inwoners op 3.813 km², oftewel 359 inwoners per km². Bevolking: +2,3% tussen 2016 en 2026.

  • 1.368.562 inwoners
  • 69 gemeenten
  • 3.813 km²
  • 359 inw./km²
Locatiekaart: Henegouwen

Kaart en records: Henegouwen

Alle gemeenten in Henegouwen

Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.

GemeenteBevolkingBevolkingsevolutie over 10 jaarBevolkingsdichtheidOppervlakteAandeel inwoners van 65 jaar en ouderAandeel inwoners jonger dan 20 jaar
Charleroi206.900+2,3%2.010 inw./km²103,0 km²18,2%24,5%
Bergen97.745+2,9%662,4 inw./km²147,6 km²19,5%21,3%
La Louvière81.751+1,6%1.266 inw./km²64,6 km²20,2%22,8%
Doornik69.066−0,6%320,7 inw./km²215,3 km²22,8%19,3%
Moeskroen60.410+5,3%1.487 inw./km²40,6 km²19,8%24,4%
Châtelet35.975−1,3%1.315 inw./km²27,4 km²20,2%23,2%
Binche33.841+1,2%552,8 inw./km²61,2 km²21,9%20,8%
Courcelles31.673+1,5%711,3 inw./km²44,5 km²19,5%23,1%
Aat30.235+4,4%236,4 inw./km²127,9 km²22,4%19,7%
Zinnik29.397+7,9%264,2 inw./km²111,3 km²20,1%21,8%
Manage24.249+5,2%1.248 inw./km²19,4 km²18,9%23,6%
Saint-Ghislain23.969+3,8%339,6 inw./km²70,6 km²23,0%20,4%
’s Gravenbrakel23.761+10,9%280,0 inw./km²84,9 km²19,5%22,7%
Fleurus23.037+1,0%387,4 inw./km²59,5 km²21,0%22,0%
Frameries21.472−1,6%823,0 inw./km²26,1 km²21,1%22,5%
Colfontaine20.761+0,8%1.510 inw./km²13,8 km²18,1%25,1%
Boussu20.516+3,9%1.022 inw./km²20,1 km²20,4%23,0%
Morlanwelz19.143+0,2%939,3 inw./km²20,4 km²22,0%21,1%
Quaregnon19.018−0,4%1.696 inw./km²11,2 km²20,6%23,0%
Lessen18.901+1,6%260,1 inw./km²72,7 km²20,1%21,8%
Komen-Waasten18.286+1,0%298,1 inw./km²61,3 km²21,9%22,7%
Fontaine-l’Evêque18.061+1,4%630,2 inw./km²28,7 km²20,3%22,3%
Pont-à-Celles17.623+3,1%314,1 inw./km²56,1 km²20,2%22,3%
Péruwelz17.350+1,3%284,4 inw./km²61,0 km²20,4%21,8%
Dour16.611−0,7%494,1 inw./km²33,6 km²20,5%22,1%
Chapelle-lez-Herlaimont15.033+1,5%825,5 inw./km²18,2 km²20,7%21,3%
Thuin14.916+2,9%194,6 inw./km²76,7 km²25,4%19,6%
Edingen14.702+9,0%373,1 inw./km²39,4 km²20,0%22,5%
Beloeil14.351+2,6%230,5 inw./km²62,3 km²19,1%21,4%
Leuze-en-Hainaut14.217+3,8%190,9 inw./km²74,5 km²21,0%21,4%
Ham-sur-Heure-Nalinnes13.856+2,0%303,1 inw./km²45,7 km²25,6%19,5%
Anderlues13.107+9,1%762,0 inw./km²17,2 km²19,5%22,4%
Gerpinnes12.836+2,5%269,2 inw./km²47,7 km²27,7%18,1%
Frasnes-lez-Anvaing12.211+4,3%108,2 inw./km²112,9 km²21,3%21,8%
Bernissart11.844−0,8%270,3 inw./km²43,8 km²20,1%21,4%
Ecaussinnes11.624+6,4%333,4 inw./km²34,9 km²18,9%22,9%
Seneffe11.568+4,9%181,4 inw./km²63,8 km²20,9%22,0%
Farciennes11.453+1,0%1.104 inw./km²10,4 km²17,4%26,5%
Aiseau-Presles10.964+1,5%489,0 inw./km²22,4 km²20,4%22,2%
Estaimpuis10.915+6,4%340,2 inw./km²32,1 km²18,6%23,9%
Jurbeke10.912+3,6%187,6 inw./km²58,2 km²20,3%21,5%
Montigny-le-Tilleul10.110+0,1%663,8 inw./km²15,2 km²26,3%19,2%
Erquelinnes9.941+0,2%223,2 inw./km²44,5 km²20,2%22,2%
Les Bons Villers9.757+4,2%227,1 inw./km²43,0 km²22,4%21,0%
Chimay9.606−2,5%48,4 inw./km²198,6 km²24,7%21,2%
Le Roeulx8.716+2,9%200,8 inw./km²43,4 km²21,9%20,8%
Opzullik8.431+0,9%123,0 inw./km²68,6 km²22,7%20,7%
Quévy8.252+1,6%126,2 inw./km²65,4 km²20,6%20,7%
Brunehaut8.094+0,3%173,9 inw./km²46,5 km²19,3%22,7%
Estinnes7.903+2,9%107,8 inw./km²73,3 km²20,2%21,5%
Antoing7.602−2,8%242,6 inw./km²31,3 km²20,3%21,6%
Chièvres7.133+2,7%150,6 inw./km²47,4 km²18,6%23,2%
Beaumont7.104+0,7%76,0 inw./km²93,5 km²22,0%20,9%
Hensies6.828−0,6%258,5 inw./km²26,4 km²21,6%21,2%
Quiévrain6.823+1,6%317,6 inw./km²21,5 km²20,5%22,2%
Pecq5.967+6,6%180,0 inw./km²33,1 km²20,0%22,0%
Lobbes5.950+4,3%184,6 inw./km²32,2 km²22,4%19,5%
Elzele5.884−0,6%130,4 inw./km²45,1 km²23,4%21,0%
Celles5.732+2,2%84,9 inw./km²67,5 km²21,4%21,1%
Rumes5.351+3,4%222,9 inw./km²24,0 km²21,7%21,6%
Momignies5.214−2,3%60,6 inw./km²86,0 km²21,3%23,6%
Honnelles5.095−1,8%115,1 inw./km²44,3 km²21,4%19,8%
Sivry-Rance4.828−0,4%65,6 inw./km²73,6 km²22,7%22,1%
Lens4.608+5,1%92,5 inw./km²49,8 km²18,6%22,9%
Merbes-le-Château4.193−2,0%137,3 inw./km²30,5 km²19,2%22,8%
Froidchapelle3.999+2,3%46,2 inw./km²86,5 km²22,9%19,2%
Brugelette3.889+7,5%136,0 inw./km²28,6 km²16,7%24,4%
Mont-de-l’Enclus3.839+3,5%141,3 inw./km²27,2 km²19,0%21,7%
Vloesberg3.453+0,3%148,3 inw./km²23,3 km²23,2%20,6%

Henegouwen ten opzichte van het hele land

Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.

IndicatorHenegouwenBelgië
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder20,4%20,7%
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar22,3%21,8%
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit12,7%13,8%
Aantal woningen659.9905.783.434
Btw-plichtige ondernemingen90.5761.170.010
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners66,2 ‰98,6 ‰
Netto belastbaar inkomen per inwoner20.382 €23.352 €
Administratief armoederisico14,8%11,0%
Wagens per huishouden1,081,07
Huishoudens zonder wagen26,4%27,1%
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners2,06 ‰4,28 ‰

Veelgestelde vragen

Hoeveel gemeenten telt Henegouwen?

Henegouwen telt 69 gemeenten. De meest bevolkte is Charleroi, met 206.900 inwoners.

Hoeveel inwoners telt Henegouwen?

Henegouwen telt 1.368.562 inwoners in 2026, oftewel 359 inwoners per km².

Welke gemeente in Henegouwen wint de meeste inwoners?

’s Gravenbrakel kent de sterkste groei van Henegouwen over 10 jaar: +10,9%.

De andere provincies

Wapen: Tom Lemmens, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Tom Lemmens, CC0, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.