Provincie



Luik: de gemeenten in cijfers
Luik (provincie) telt 84 gemeenten en 1.125.300 inwoners op 3.857 km², oftewel 292 inwoners per km². Bevolking: +2,4% tussen 2016 en 2026.
- 1.125.300 inwoners
- 84 gemeenten
- 3.857 km²
- 292 inw./km²
Kaart en records: Luik
Bevolkingsevolutie over 10 jaar
Alle gemeenten in Luik
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Luik | 198.102 | +0,6% | 2.886 inw./km² | 68,7 km² | 18,2% | 21,2% |
| Seraing | 64.764 | +0,9% | 1.837 inw./km² | 35,2 km² | 19,0% | 24,7% |
| Verviers | 56.182 | +1,8% | 1.702 inw./km² | 33,0 km² | 19,3% | 25,5% |
| Herstal | 40.909 | +3,3% | 1.751 inw./km² | 23,4 km² | 19,2% | 24,6% |
| Ans | 29.268 | +3,9% | 1.253 inw./km² | 23,4 km² | 22,0% | 23,3% |
| Flémalle | 27.167 | +4,3% | 742,9 inw./km² | 36,6 km² | 19,9% | 23,3% |
| Oupeye | 26.036 | +5,1% | 721,4 inw./km² | 36,1 km² | 22,5% | 22,0% |
| Saint-Nicolas | 24.529 | +1,9% | 3.550 inw./km² | 6,9 km² | 19,1% | 25,1% |
| Grâce-Hollogne | 23.353 | +5,5% | 683,4 inw./km² | 34,2 km² | 19,4% | 24,5% |
| Hoei | 21.913 | +2,9% | 460,0 inw./km² | 47,6 km² | 22,2% | 20,2% |
| Chaudfontaine | 20.525 | −1,2% | 806,2 inw./km² | 25,5 km² | 27,9% | 19,1% |
| Eupen | 20.145 | +4,2% | 209,8 inw./km² | 96,0 km² | 21,7% | 21,9% |
| Wezet | 18.097 | +2,0% | 652,6 inw./km² | 27,7 km² | 22,6% | 21,5% |
| Herve | 17.822 | +1,6% | 313,5 inw./km² | 56,8 km² | 22,0% | 21,8% |
| Hannuit | 17.295 | +8,1% | 200,0 inw./km² | 86,5 km² | 21,7% | 20,9% |
| Soumagne | 17.282 | +3,7% | 635,6 inw./km² | 27,2 km² | 21,6% | 20,8% |
| Fléron | 16.451 | −0,3% | 1.203 inw./km² | 13,7 km² | 26,0% | 20,0% |
| Borgworm | 15.427 | +3,5% | 499,4 inw./km² | 30,9 km² | 24,8% | 19,6% |
| Dison | 15.346 | +1,5% | 1.098 inw./km² | 14,0 km² | 15,7% | 28,0% |
| Sprimont | 15.086 | +4,6% | 202,6 inw./km² | 74,5 km² | 22,2% | 21,1% |
| Amay | 14.488 | +2,2% | 523,8 inw./km² | 27,7 km² | 19,8% | 22,8% |
| Wanze | 14.053 | +3,1% | 319,2 inw./km² | 44,0 km² | 21,3% | 21,5% |
| Blegny | 13.620 | +3,1% | 522,2 inw./km² | 26,1 km² | 23,1% | 20,3% |
| Aywaille | 12.999 | +6,1% | 162,7 inw./km² | 79,9 km² | 21,4% | 20,6% |
| Malmedy | 12.973 | +4,5% | 129,3 inw./km² | 100,4 km² | 23,7% | 20,0% |
| Esneux | 12.779 | −2,0% | 374,4 inw./km² | 34,1 km² | 26,0% | 18,9% |
| Theux | 12.185 | +0,8% | 146,0 inw./km² | 83,5 km² | 21,8% | 20,8% |
| Beyne-Heusay | 11.978 | −1,0% | 1.643 inw./km² | 7,3 km² | 20,5% | 22,9% |
| Kelmis | 11.332 | +3,8% | 628,2 inw./km² | 18,0 km² | 22,8% | 22,4% |
| Raeren | 11.114 | +5,3% | 152,6 inw./km² | 72,8 km² | 22,6% | 21,8% |
| Plombières | 10.702 | +4,1% | 201,3 inw./km² | 53,2 km² | 20,7% | 22,7% |
| Welkenraedt | 10.531 | +7,4% | 426,0 inw./km² | 24,7 km² | 21,0% | 22,9% |
| Sankt Vith | 10.191 | +5,7% | 69,3 inw./km² | 147,2 km² | 21,3% | 21,4% |
| Neupré | 9.964 | −0,1% | 313,9 inw./km² | 31,7 km² | 27,5% | 19,0% |
| Spa | 9.923 | −4,7% | 249,0 inw./km² | 39,9 km² | 27,7% | 18,3% |
| Juprelle | 9.912 | +7,5% | 279,4 inw./km² | 35,5 km² | 22,1% | 21,2% |
| Pepinster | 9.381 | −3,3% | 376,7 inw./km² | 24,9 km² | 19,1% | 22,9% |
| Awans | 9.373 | +1,4% | 344,3 inw./km² | 27,2 km² | 24,7% | 20,7% |
| Bitsingen | 9.059 | +0,7% | 237,1 inw./km² | 38,2 km² | 21,0% | 21,2% |
| Jalhay | 8.833 | +3,1% | 82,6 inw./km² | 106,9 km² | 23,5% | 20,2% |
| Trooz | 8.290 | +0,9% | 341,7 inw./km² | 24,3 km² | 18,7% | 23,1% |
| Dalhem | 7.700 | +5,8% | 213,2 inw./km² | 36,1 km² | 20,4% | 22,1% |
| Weismes | 7.524 | +0,8% | 77,1 inw./km² | 97,6 km² | 21,3% | 21,2% |
| Stavelot | 7.221 | +0,7% | 84,8 inw./km² | 85,1 km² | 22,0% | 21,9% |
| Saint-Georges-sur-Meuse | 7.176 | +9,0% | 342,9 inw./km² | 20,9 km² | 19,4% | 22,4% |
| Villers-Le-Bouillet | 6.933 | +6,5% | 211,0 inw./km² | 32,9 km² | 17,0% | 24,1% |
| Braives | 6.527 | +4,6% | 148,2 inw./km² | 44,0 km² | 17,9% | 23,4% |
| Engis | 6.324 | +5,1% | 228,0 inw./km² | 27,7 km² | 16,5% | 23,0% |
| Lontzen | 6.080 | +7,5% | 211,8 inw./km² | 28,7 km² | 20,0% | 23,4% |
| Remicourt | 5.948 | +0,7% | 260,5 inw./km² | 22,8 km² | 19,8% | 21,7% |
| Nandrin | 5.735 | −1,8% | 158,7 inw./km² | 36,1 km² | 24,9% | 18,8% |
| Marchin | 5.690 | +5,0% | 188,7 inw./km² | 30,2 km² | 18,1% | 23,3% |
| Limburg | 5.669 | −5,1% | 230,1 inw./km² | 24,6 km² | 21,5% | 22,2% |
| Amel | 5.646 | +2,8% | 44,9 inw./km² | 125,9 km² | 20,5% | 21,8% |
| Héron | 5.639 | +8,9% | 146,8 inw./km² | 38,4 km² | 14,7% | 25,6% |
| Thimister-Clermont | 5.614 | −1,5% | 196,0 inw./km² | 28,6 km² | 20,5% | 22,9% |
| Bütgenbach | 5.585 | −0,4% | 57,6 inw./km² | 97,0 km² | 23,9% | 20,0% |
| Büllingen | 5.479 | −0,1% | 36,4 inw./km² | 150,7 km² | 23,0% | 20,6% |
| Comblain-au-Pont | 5.403 | +0,8% | 238,8 inw./km² | 22,6 km² | 21,3% | 22,7% |
| Ferrières | 5.214 | +7,6% | 91,4 inw./km² | 57,1 km² | 21,5% | 22,2% |
| Clavier | 5.027 | +10,6% | 63,2 inw./km² | 79,5 km² | 18,4% | 24,1% |
| Baelen | 4.514 | +3,3% | 52,7 inw./km² | 85,7 km² | 19,8% | 22,4% |
| Verlaine | 4.384 | +6,4% | 179,7 inw./km² | 24,4 km² | 19,3% | 22,4% |
| Aubel | 4.232 | +0,1% | 224,5 inw./km² | 18,9 km² | 25,2% | 19,6% |
| Faimes | 4.191 | +7,2% | 146,9 inw./km² | 28,5 km² | 18,7% | 21,8% |
| Olne | 4.179 | +5,7% | 260,5 inw./km² | 16,0 km² | 21,5% | 21,2% |
| Modave | 4.176 | +0,3% | 103,3 inw./km² | 40,4 km² | 19,9% | 21,0% |
| Anthisnes | 4.163 | +1,1% | 111,5 inw./km² | 37,3 km² | 21,7% | 20,5% |
| Oerle | 4.091 | +6,2% | 209,8 inw./km² | 19,5 km² | 18,0% | 23,1% |
| Burg-Reuland | 3.943 | −0,5% | 35,9 inw./km² | 109,8 km² | 20,1% | 21,2% |
| Hamoir | 3.778 | −2,7% | 136,1 inw./km² | 27,8 km² | 22,4% | 19,7% |
| Lierneux | 3.646 | +1,7% | 39,5 inw./km² | 92,3 km² | 19,4% | 20,8% |
| Crisnée | 3.595 | +10,5% | 211,8 inw./km² | 17,0 km² | 21,1% | 18,8% |
| Geer | 3.578 | +6,5% | 151,6 inw./km² | 23,6 km² | 16,2% | 22,2% |
| Berloz | 3.426 | +13,3% | 236,1 inw./km² | 14,5 km² | 15,7% | 24,1% |
| Lijsem | 3.419 | +4,2% | 232,1 inw./km² | 14,7 km² | 20,8% | 22,5% |
| Fexhe-le-Haut-Clocher | 3.408 | +4,7% | 175,2 inw./km² | 19,4 km² | 20,4% | 22,9% |
| Burdinne | 3.300 | +1,1% | 101,2 inw./km² | 32,6 km² | 16,1% | 23,5% |
| Stoumont | 3.243 | +4,2% | 29,9 inw./km² | 108,5 km² | 22,0% | 21,2% |
| Wasseiges | 3.197 | +12,4% | 130,6 inw./km² | 24,5 km² | 17,6% | 24,2% |
| Donceel | 3.127 | +3,1% | 133,3 inw./km² | 23,4 km² | 18,1% | 20,9% |
| Ouffet | 2.844 | +1,5% | 70,7 inw./km² | 40,2 km² | 20,2% | 22,5% |
| Tinlot | 2.813 | +5,9% | 75,5 inw./km² | 37,3 km² | 21,3% | 20,9% |
| Trois-Ponts | 2.540 | +1,5% | 36,9 inw./km² | 68,8 km² | 21,8% | 20,2% |
Luik ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Luik | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 20,6% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 22,2% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 11,6% | 13,8% |
| Aantal woningen | 549.948 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 89.330 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 79,4 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 21.639 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 14,1% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,11 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 25,4% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 2,72 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Luik?
Luik telt 84 gemeenten. De meest bevolkte is Luik, met 198.102 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Luik?
Luik telt 1.125.300 inwoners in 2026, oftewel 292 inwoners per km².
Welke gemeente in Luik wint de meeste inwoners?
Berloz kent de sterkste groei van Luik over 10 jaar: +13,3%.
De andere provincies
Wapen: CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Ch1902, Min's, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.