Provincie



Waals-Brabant: de gemeenten in cijfers
Waals-Brabant (provincie) telt 27 gemeenten en 416.947 inwoners op 1.097 km², oftewel 380 inwoners per km². Bevolking: +5,1% tussen 2016 en 2026.
- 416.947 inwoners
- 27 gemeenten
- 1.097 km²
- 380 inw./km²
Kaart en records: Waals-Brabant
Bevolkingsevolutie over 10 jaar
Alle gemeenten in Waals-Brabant
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Eigenbrakel | 40.815 | +2,6% | 780,1 inw./km² | 52,3 km² | 22,5% | 21,1% |
| Waver | 35.735 | +5,7% | 848,6 inw./km² | 42,1 km² | 23,1% | 21,0% |
| Ottignies-Louvain-la-Neuve | 31.823 | +0,8% | 952,8 inw./km² | 33,4 km² | 21,3% | 19,5% |
| Waterloo | 30.386 | +2,0% | 1.425 inw./km² | 21,3 km² | 25,6% | 21,0% |
| Nijvel | 29.830 | +6,4% | 490,4 inw./km² | 60,8 km² | 22,9% | 20,2% |
| Tubeke | 29.043 | +14,2% | 886,3 inw./km² | 32,8 km² | 18,8% | 24,0% |
| Rixensart | 22.973 | +3,8% | 1.308 inw./km² | 17,6 km² | 24,3% | 21,7% |
| Genepiën | 16.299 | +6,5% | 180,4 inw./km² | 90,3 km² | 19,1% | 23,4% |
| Geldenaken | 15.030 | +8,3% | 203,9 inw./km² | 73,7 km² | 20,5% | 22,6% |
| Lasne | 14.151 | +0,1% | 297,5 inw./km² | 47,6 km² | 24,5% | 20,4% |
| Graven | 14.049 | +7,3% | 252,9 inw./km² | 55,5 km² | 22,1% | 22,2% |
| Chaumont-Gistoux | 11.918 | +1,9% | 246,6 inw./km² | 48,3 km² | 22,4% | 21,2% |
| Rebecq | 11.230 | +2,7% | 286,0 inw./km² | 39,3 km² | 19,4% | 23,8% |
| Court-Saint-Etienne | 11.081 | +6,6% | 412,2 inw./km² | 26,9 km² | 20,1% | 22,0% |
| Villers-la-Ville | 11.054 | +5,3% | 230,1 inw./km² | 48,0 km² | 19,4% | 22,9% |
| Kasteelbrakel | 10.610 | +3,1% | 466,4 inw./km² | 22,8 km² | 20,4% | 22,2% |
| Perwijs | 9.810 | +6,9% | 191,7 inw./km² | 51,2 km² | 19,8% | 22,4% |
| Orp-Jauche | 9.176 | +4,8% | 180,6 inw./km² | 50,8 km² | 19,2% | 22,7% |
| Mont-Saint-Guibert | 8.503 | +15,5% | 454,2 inw./km² | 18,7 km² | 18,3% | 22,5% |
| Chastre | 7.817 | +4,0% | 247,6 inw./km² | 31,6 km² | 19,6% | 23,9% |
| Walhain | 7.566 | +8,1% | 198,7 inw./km² | 38,1 km² | 17,3% | 23,8% |
| Terhulpen | 7.539 | +2,3% | 485,8 inw./km² | 15,5 km² | 24,4% | 21,4% |
| Bevekom | 7.248 | +2,0% | 187,9 inw./km² | 38,6 km² | 21,0% | 22,7% |
| Itter | 6.918 | +2,0% | 197,5 inw./km² | 35,0 km² | 21,4% | 22,0% |
| Ramillies | 6.707 | +6,6% | 136,7 inw./km² | 49,1 km² | 18,7% | 23,0% |
| Incourt | 5.710 | +6,8% | 146,7 inw./km² | 38,9 km² | 18,8% | 23,3% |
| Hélécine | 3.926 | +15,9% | 231,2 inw./km² | 17,0 km² | 16,9% | 24,1% |
Waals-Brabant ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | Waals-Brabant | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 21,6% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 21,8% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 10,7% | 13,8% |
| Aantal woningen | 188.756 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 50.462 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 121,0 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 26.721 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 8,3% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,30 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 18,5% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 2,52 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt Waals-Brabant?
Waals-Brabant telt 27 gemeenten. De meest bevolkte is Eigenbrakel, met 40.815 inwoners.
Hoeveel inwoners telt Waals-Brabant?
Waals-Brabant telt 416.947 inwoners in 2026, oftewel 380 inwoners per km².
Welke gemeente in Waals-Brabant wint de meeste inwoners?
Hélécine kent de sterkste groei van Waals-Brabant over 10 jaar: +15,9%.
De andere provincies
Wapen: Cookieman1.1.1, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons · Vlag: Moyogo, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.