Provincie



West-Vlaanderen: de gemeenten in cijfers
West-Vlaanderen (provincie) telt 62 gemeenten en 1.235.671 inwoners op 3.197 km², oftewel 386 inwoners per km². Bevolking: +4,6% tussen 2016 en 2026.
- 1.235.671 inwoners
- 62 gemeenten
- 3.197 km²
- 386 inw./km²
Kaart en records: West-Vlaanderen
Bevolkingsevolutie over 10 jaar
Alle gemeenten in West-Vlaanderen
Klik op een kolomkop om de tabel te sorteren.
| Gemeente | Bevolking | Bevolkingsevolutie over 10 jaar | Bevolkingsdichtheid | Oppervlakte | Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brugge | 120.458 | +2,0% | 853,2 inw./km² | 141,2 km² | 25,6% | 18,2% |
| Kortrijk | 81.523 | +8,0% | 1.010 inw./km² | 80,7 km² | 21,8% | 22,0% |
| Oostende | 73.000 | +3,4% | 1.769 inw./km² | 41,3 km² | 30,0% | 18,0% |
| Roeselare | 67.697 | +11,0% | 1.121 inw./km² | 60,4 km² | 21,0% | 21,9% |
| Waregem | 40.737 | +8,3% | 915,4 inw./km² | 44,5 km² | 23,5% | 20,5% |
| Ieper | 35.629 | +1,9% | 271,0 inw./km² | 131,5 km² | 25,2% | 20,5% |
| Menen | 34.640 | +5,4% | 1.045 inw./km² | 33,2 km² | 21,7% | 23,5% |
| Knokke-Heist | 32.163 | −3,4% | 521,1 inw./km² | 61,7 km² | 39,5% | 12,0% |
| Wevelgem | 32.089 | +2,6% | 819,9 inw./km² | 39,1 km² | 23,2% | 21,7% |
| Tielt | 31.973 | +2,6% | 325,1 inw./km² | 98,3 km² | 23,8% | 20,4% |
| Harelbeke | 30.605 | +11,1% | 1.041 inw./km² | 29,4 km² | 22,2% | 21,3% |
| Izegem | 29.444 | +6,9% | 1.148 inw./km² | 25,6 km² | 22,3% | 21,3% |
| Zwevegem | 26.035 | +6,9% | 409,3 inw./km² | 63,6 km² | 22,1% | 21,6% |
| Oostkamp | 24.102 | +4,2% | 300,8 inw./km² | 80,1 km² | 23,7% | 20,7% |
| Zedelgem | 23.747 | +5,6% | 391,5 inw./km² | 60,7 km² | 23,3% | 20,8% |
| Torhout | 21.154 | +3,3% | 466,7 inw./km² | 45,3 km² | 24,5% | 20,6% |
| Koksijde | 21.072 | −4,5% | 420,7 inw./km² | 50,1 km² | 46,5% | 10,4% |
| Wingene | 20.919 | +6,9% | 211,0 inw./km² | 99,2 km² | 21,4% | 21,1% |
| Blankenberge | 20.741 | +3,6% | 1.092 inw./km² | 19,0 km² | 35,6% | 14,2% |
| Middelkerke | 20.069 | +4,2% | 254,1 inw./km² | 79,0 km² | 37,5% | 12,8% |
| Poperinge | 19.890 | +0,7% | 165,2 inw./km² | 120,4 km² | 25,2% | 20,5% |
| Wervik | 19.234 | +3,8% | 439,4 inw./km² | 43,8 km² | 22,4% | 23,1% |
| Bredene | 18.057 | +4,0% | 1.262 inw./km² | 14,3 km² | 28,7% | 17,9% |
| Diksmuide | 17.386 | +5,0% | 115,3 inw./km² | 150,7 km² | 23,5% | 20,2% |
| Beernem | 16.334 | +5,4% | 225,5 inw./km² | 72,4 km² | 23,5% | 19,9% |
| Anzegem | 15.294 | +4,8% | 361,1 inw./km² | 42,4 km² | 21,9% | 21,2% |
| Jabbeke | 14.990 | +8,1% | 278,3 inw./km² | 53,9 km² | 25,3% | 19,5% |
| Ichtegem | 14.681 | +5,3% | 320,7 inw./km² | 45,8 km² | 22,0% | 21,3% |
| Kuurne | 14.308 | +8,9% | 1.415 inw./km² | 10,1 km² | 22,3% | 22,8% |
| Kortemark | 13.084 | +5,4% | 236,0 inw./km² | 55,4 km² | 23,1% | 21,9% |
| Zonnebeke | 12.784 | +3,0% | 187,8 inw./km² | 68,1 km² | 21,1% | 21,7% |
| Veurne | 12.749 | +9,2% | 131,1 inw./km² | 97,2 km² | 27,4% | 19,4% |
| Deerlijk | 12.727 | +8,4% | 750,0 inw./km² | 17,0 km² | 20,9% | 21,6% |
| De Haan | 12.682 | +0,5% | 274,5 inw./km² | 46,2 km² | 38,7% | 13,2% |
| Gistel | 12.098 | +2,1% | 282,4 inw./km² | 42,8 km² | 23,1% | 20,1% |
| Staden | 11.759 | +5,2% | 251,2 inw./km² | 46,8 km² | 20,9% | 22,1% |
| Ingelmunster | 11.663 | +8,1% | 709,9 inw./km² | 16,4 km² | 22,1% | 20,8% |
| Moorslede | 11.531 | +5,3% | 325,3 inw./km² | 35,5 km² | 23,0% | 21,8% |
| Nieuwpoort | 11.431 | +0,5% | 343,8 inw./km² | 33,2 km² | 41,0% | 12,2% |
| Damme | 11.321 | +3,8% | 125,3 inw./km² | 90,4 km² | 26,9% | 19,5% |
| De Panne | 10.829 | +0,2% | 406,3 inw./km² | 26,6 km² | 36,7% | 14,2% |
| Houthulst | 10.543 | +5,0% | 188,2 inw./km² | 56,0 km² | 19,6% | 22,7% |
| Oudenburg | 10.449 | +12,6% | 293,5 inw./km² | 35,6 km² | 23,0% | 20,6% |
| Avelgem | 10.426 | +4,7% | 471,3 inw./km² | 22,1 km² | 22,9% | 21,7% |
| Wielsbeke | 10.282 | +7,9% | 469,3 inw./km² | 21,9 km² | 18,4% | 23,4% |
| Hooglede | 10.248 | +2,3% | 268,9 inw./km² | 38,1 km² | 22,7% | 21,0% |
| Ledegem | 9.797 | +2,8% | 394,6 inw./km² | 24,8 km² | 22,9% | 21,8% |
| Ardooie | 9.546 | +5,4% | 273,4 inw./km² | 34,9 km² | 24,2% | 21,2% |
| Lichtervelde | 9.450 | +8,8% | 361,2 inw./km² | 26,2 km² | 21,6% | 21,1% |
| Koekelare | 8.886 | +1,6% | 225,3 inw./km² | 39,4 km² | 24,3% | 21,0% |
| Dentergem | 8.824 | +5,4% | 338,2 inw./km² | 26,1 km² | 21,2% | 21,9% |
| Langemark-Poelkapelle | 8.258 | +4,0% | 155,6 inw./km² | 53,1 km² | 20,9% | 22,2% |
| Heuvelland | 8.049 | +2,8% | 84,9 inw./km² | 94,8 km² | 23,5% | 21,5% |
| Oostrozebeke | 7.972 | +3,5% | 476,5 inw./km² | 16,7 km² | 21,1% | 20,9% |
| Pittem | 7.003 | +4,2% | 201,9 inw./km² | 34,7 km² | 23,2% | 21,2% |
| Lendelede | 5.863 | +2,0% | 441,8 inw./km² | 13,3 km² | 25,3% | 20,3% |
| Alveringem | 4.967 | −1,4% | 61,5 inw./km² | 80,7 km² | 19,4% | 23,1% |
| Vleteren | 3.581 | −2,5% | 92,8 inw./km² | 38,6 km² | 21,5% | 23,0% |
| Lo-Reninge | 3.138 | −4,2% | 49,5 inw./km² | 63,4 km² | 22,1% | 22,7% |
| Zuienkerke | 2.641 | −2,6% | 54,0 inw./km² | 48,9 km² | 26,4% | 18,2% |
| Spiere-Helkijn | 2.051 | −3,8% | 189,6 inw./km² | 10,8 km² | 18,8% | 22,0% |
| Mesen | 1.068 | +1,3% | 296,7 inw./km² | 3,6 km² | 18,3% | 27,0% |
West-Vlaanderen ten opzichte van het hele land
Gemiddelden gewogen volgens de bevolking voor de percentages; totalen voor de tellingen.
| Indicator | West-Vlaanderen | België |
|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder | 25,3% | 20,7% |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar | 19,9% | 21,8% |
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit | 7,6% | 13,8% |
| Aantal woningen | 736.010 | 5.783.434 |
| Btw-plichtige ondernemingen | 148.653 | 1.170.010 |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners | 120,3 ‰ | 98,6 ‰ |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner | 24.427 € | 23.352 € |
| Administratief armoederisico | 6,8% | 11,0% |
| Wagens per huishouden | 1,11 | 1,07 |
| Huishoudens zonder wagen | 23,1% | 27,1% |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners | 7,30 ‰ | 4,28 ‰ |
Veelgestelde vragen
Hoeveel gemeenten telt West-Vlaanderen?
West-Vlaanderen telt 62 gemeenten. De meest bevolkte is Brugge, met 120.458 inwoners.
Hoeveel inwoners telt West-Vlaanderen?
West-Vlaanderen telt 1.235.671 inwoners in 2026, oftewel 386 inwoners per km².
Welke gemeente in West-Vlaanderen wint de meeste inwoners?
Oudenburg kent de sterkste groei van West-Vlaanderen over 10 jaar: +12,6%.
De andere provincies
Wapen: CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.