Gemeente · Roeselare · West-VlaanderenWapen van StadenVlag van Staden

Staden: bevolking en statistieken

Staden telt 11.759 inwoners (2026) op 46,8 km², oftewel 251 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 316 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,2% tussen 2016 en 2026.

  • 11.759 inwoners
  • 46,8 km²
  • 251 inw./km²
  • 21 m
Locatiekaart: Staden

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Staden op rang 36 qua bevolking.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 9,08 ‰ in Staden, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 142,0 ‰ in Staden, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,2% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.090 kWh per jaar.

Wist u dat?

Staden in cijfers

Bevolking
11.759
rang 316 van 565 +5,2%
Bevolkingsdichtheid
251inw./km²
rang 340 van 564
Oppervlakte
46,8km²
rang 252 van 565
Hoogte
21m
rang 415 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
9,08‰
rang 26 van 564
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
142,0‰
rang 32 van 564
Administratief armoederisico
6,1%
rang 346 van 551
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
20,9%
rang 348 van 564

Alle indicatoren van Staden

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorStadenWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)20,9%25,3%21,7%rang 348 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,1%19,9%21,5%rang 208 van 564

Wonen

IndicatorStadenWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)28,1%–34,6%rang 338 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)21,8%–15,3%rang 39 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)75,6%–79,9%rang 437 van 564
Aantal woningen (2024)5.181736.0105.783.434rang 327 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)9,08 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 26 van 564

Energie

IndicatorStadenWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)75,2%–76,7%rang 315 van 564

Economie

IndicatorStadenWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.670148.6531.170.010rang 220 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)142,0 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 32 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)22.591 €24.427 €24.247 €rang 388 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.692 €–30.830 €rang 290 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)275.000 €–302.500 €rang 356 van 554

Mobiliteit

IndicatorStadenWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,241,111,25rang 291 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,4%23,1%17,6%rang 245 van 564

Samenleving

IndicatorStadenWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)8,3%7,6%6,4%rang 197 van 564
Administratief armoederisico (2023)6,1%6,8%7,0%rang 346 van 551

Bevolkingsevolutie van Staden

11.08511.33911.59311.8472016: 11.1732017: 11.3142018: 11.3762019: 11.4892020: 11.5182021: 11.4622022: 11.5302023: 11.6392024: 11.6772025: 11.6962026: 11.759201620182020202220242026

Staden telde 11.173 inwoners in 2016 en 11.759 in 2026.

JaarBevolking
202111.462
202211.530
202311.639
202411.677
202511.696
202611.759

Staden op de kaart

Economische sectoren: Staden

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Staden

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.090kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,5°C
juli
Koudste maand
4,3°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 42 kWhjan.feb.: 59 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 126 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 127 kWhjul.aug.: 118 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 76 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 37 kWhdec.0 °Cjan.: 4,3 °Cfeb.: 4,7 °Cmrt.: 6,9 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,4 °Cjun.: 16,8 °Cjul.: 18,5 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 8,0 °Cdec.: 5,2 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Staden?

Staden telt 11.759 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 316 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Staden?

Staden beslaat 46,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 251 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Staden?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Staden van 11.173 naar 11.759 inwoners, oftewel +5,2%.

Waar ligt Staden?

Staden ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Roeselare (arrondissement). Breedtegraad 50,975, lengtegraad 3,015.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Staden?

In Staden bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 9,08 ‰ (2021-2025), rang 26 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Staden?

In Staden bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 142,0 ‰ (2024), rang 32 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Staden?

In Staden produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.090 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Staden?

Het dichtst bij Staden liggen Houthulst (4,5 km), Hooglede (4,7 km), Kortemark (6,3 km), Roeselare (8,3 km), Langemark-Poelkapelle (9,6 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.