Gemeente · Brugge · West-VlaanderenWapen van TorhoutVlag van Torhout

Torhout: bevolking en statistieken

Torhout telt 21.154 inwoners (2026) op 45,3 km², oftewel 467 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 159 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,3% tussen 2016 en 2026.

  • 21.154 inwoners
  • 45,3 km²
  • 467 inw./km²
  • 21 m
Locatiekaart: Torhout

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Torhout op rang 16 qua bevolking.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 24,5% in Torhout, tegenover gemiddeld 25,3% in West-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.082 kWh per jaar.

Wist u dat?

Torhout in cijfers

Bevolking
21.154
rang 159 van 565 +3,3%
Bevolkingsdichtheid
467inw./km²
rang 202 van 564
Oppervlakte
45,3km²
rang 260 van 565
Hoogte
21m
rang 415 van 565
Gebouwen van na 2001
20,6%
rang 79 van 564
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
24,5%
rang 81 van 564
Btw-plichtige ondernemingen
2.459
rang 124 van 565
Administratief armoederisico
5,4%
rang 411 van 551

Alle indicatoren van Torhout

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorTorhoutWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,5%25,3%21,7%rang 81 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,6%19,9%21,5%rang 398 van 564

Wonen

IndicatorTorhoutWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)19,6%–34,6%rang 455 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)20,6%–15,3%rang 79 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)80,0%–79,9%rang 272 van 564
Aantal woningen (2024)10.089736.0105.783.434rang 154 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,01 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 219 van 564

Energie

IndicatorTorhoutWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)79,9%–76,7%rang 219 van 564

Economie

IndicatorTorhoutWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2.459148.6531.170.010rang 124 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)116,2 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 154 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.186 €24.427 €24.247 €rang 290 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.984 €–30.830 €rang 264 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)295.000 €–302.500 €rang 304 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)214.000 €–249.900 €rang 233 van 299

Mobiliteit

IndicatorTorhoutWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,161,111,25rang 402 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)20,8%23,1%17,6%rang 170 van 564

Samenleving

IndicatorTorhoutWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,6%7,6%6,4%rang 325 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,4%6,8%7,0%rang 411 van 551

Bevolkingsevolutie van Torhout

20.35920.66020.96221.2632016: 20.4862017: 20.5032018: 20.5302019: 20.4632020: 20.4672021: 20.4902022: 20.5172023: 20.7822024: 20.9652025: 21.1592026: 21.154201620182020202220242026

Torhout telde 20.486 inwoners in 2016 en 21.154 in 2026.

JaarBevolking
202120.490
202220.517
202320.782
202420.965
202521.159
202621.154

Torhout op de kaart

Economische sectoren: Torhout

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Torhout

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.082kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,4°C
juli
Koudste maand
4,2°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 41 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 126 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 126 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 45 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 4,2 °Cfeb.: 4,5 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 9,9 °Cmei: 13,4 °Cjun.: 16,8 °Cjul.: 18,4 °Caug.: 17,9 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,8 °Cdec.: 5,1 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Torhout?

Torhout telt 21.154 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 159 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Torhout?

Torhout beslaat 45,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 467 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Torhout?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Torhout van 20.486 naar 21.154 inwoners, oftewel +3,3%.

Waar ligt Torhout?

Torhout ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Brugge (arrondissement). Breedtegraad 51,066, lengtegraad 3,101.

Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Torhout?

In Torhout bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 20,6% (2024), rang 79 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Torhout?

In Torhout bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 24,5% (2026), rang 81 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Torhout?

In Torhout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.082 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Torhout?

Het dichtst bij Torhout liggen Lichtervelde (4,3 km), Kortemark (5,8 km), Ichtegem (8,0 km), Koekelare (8,9 km), Zedelgem (8,9 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.