

Erpe-Mere: bevolking en statistieken
Erpe-Mere telt 21.211 inwoners (2026) op 34,4 km², oftewel 616 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 158 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,6% tussen 2016 en 2026.
- 21.211 inwoners
- 34,4 km²
- 616 inw./km²
- 24 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Erpe-Mere op rang 26 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,7% in Erpe-Mere, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.819 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Lede, op 3,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aalst (93.094 inwoners), op 5,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.296 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Erpe-Mere in cijfers
Alle indicatoren van Erpe-Mere
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,4% | 21,2% | 21,7% | rang 143 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,8% | 21,3% | 21,5% | rang 377 van 564 |
Wonen
| Indicator | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 22,7% | – | 34,6% | rang 415 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,2% | – | 15,3% | rang 286 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 84,8% | – | 79,9% | rang 61 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.665 | 769.888 | 5.783.434 | rang 167 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,56 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 363 van 564 |
Energie
| Indicator | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 71,9% | – | 76,7% | rang 384 van 564 |
Economie
| Indicator | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.156 | 171.424 | 1.170.010 | rang 151 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,6 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 291 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.667 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 117 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.499 € | – | 30.830 € | rang 110 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 317.000 € | – | 302.500 € | rang 245 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 240.000 € | – | 249.900 € | rang 175 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,12 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,2% | 23,8% | 17,6% | rang 302 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,5% | 9,2% | 6,4% | rang 333 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,7% | 7,7% | 7,0% | rang 484 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Erpe-Mere
Erpe-Mere telde 19.720 inwoners in 2016 en 21.211 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 20.286 |
| 2022 | 20.606 |
| 2023 | 20.843 |
| 2024 | 21.013 |
| 2025 | 21.117 |
| 2026 | 21.211 |
Erpe-Mere op de kaart
Economische sectoren: Erpe-Mere
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid17,6% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,8% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,7% ×1,0
- Overige diensten7,8% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,5% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,2% ×1,3
- Informatie en communicatie6,1% ×1,1
- Horeca4,7% ×0,9
Zon en temperaturen: Erpe-Mere
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Erpe-Mere?
Erpe-Mere telt 21.211 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 158 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Erpe-Mere?
Erpe-Mere beslaat 34,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 616 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Erpe-Mere?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Erpe-Mere van 19.720 naar 21.211 inwoners, oftewel +7,6%.
Waar ligt Erpe-Mere?
Erpe-Mere ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,933, lengtegraad 3,967.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Erpe-Mere?
In Erpe-Mere bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,7% (2023), rang 484 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Erpe-Mere?
In Erpe-Mere bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 84,8% (2024), rang 61 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Erpe-Mere?
In Erpe-Mere produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Erpe-Mere?
Het dichtst bij Erpe-Mere liggen Lede (3,7 km), Haaltert (4,4 km), Aalst (5,1 km), Sint-Lievens-Houtem (7,2 km), Wichelen (7,9 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.