

Sint-Lievens-Houtem: bevolking en statistieken
Sint-Lievens-Houtem telt 10.750 inwoners (2026) op 27,1 km², oftewel 397 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 343 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,9% tussen 2016 en 2026.
- 10.750 inwoners
- 27,1 km²
- 397 inw./km²
- 53 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Sint-Lievens-Houtem op rang 46 qua bevolking.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 10,49 ‰ in Sint-Lievens-Houtem, tegenover gemiddeld 5,37 ‰ in Oost-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Administratief armoederisico: 4,4% in Sint-Lievens-Houtem, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”.
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.789 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Herzele (19.291 inwoners), op 3,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.296 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Sint-Lievens-Houtem in cijfers
Alle indicatoren van Sint-Lievens-Houtem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,4% | 21,2% | 21,7% | rang 309 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,4% | 21,3% | 21,5% | rang 416 van 564 |
Wonen
| Indicator | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 24,7% | – | 34,6% | rang 378 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,1% | – | 15,3% | rang 62 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 84,8% | – | 79,9% | rang 61 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.856 | 769.888 | 5.783.434 | rang 347 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 10,49 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 14 van 564 |
Energie
| Indicator | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 76,1% | – | 76,7% | rang 293 van 564 |
Economie
| Indicator | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.241 | 171.424 | 1.170.010 | rang 304 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 115,4 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 158 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.314 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 88 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.593 € | – | 30.830 € | rang 47 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 350.000 € | – | 302.500 € | rang 162 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,33 | 1,12 | 1,25 | rang 131 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,1% | 23,8% | 17,6% | rang 367 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,8% | 9,2% | 6,4% | rang 475 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,4% | 7,7% | 7,0% | rang 514 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Sint-Lievens-Houtem
Sint-Lievens-Houtem telde 10.152 inwoners in 2016 en 10.750 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.474 |
| 2022 | 10.534 |
| 2023 | 10.658 |
| 2024 | 10.687 |
| 2025 | 10.748 |
| 2026 | 10.750 |
Sint-Lievens-Houtem op de kaart
Economische sectoren: Sint-Lievens-Houtem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,3% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,1% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,2% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij6,8% ×1,6
- Verwerkende nijverheid5,9% ×1,2
- Overige diensten5,9% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten5,7% ×0,9
- Informatie en communicatie4,8% ×0,9
Zon en temperaturen: Sint-Lievens-Houtem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Sint-Lievens-Houtem?
Sint-Lievens-Houtem telt 10.750 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 343 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Sint-Lievens-Houtem?
Sint-Lievens-Houtem beslaat 27,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 397 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Sint-Lievens-Houtem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Sint-Lievens-Houtem van 10.152 naar 10.750 inwoners, oftewel +5,9%.
Waar ligt Sint-Lievens-Houtem?
Sint-Lievens-Houtem ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,917, lengtegraad 3,867.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Sint-Lievens-Houtem?
In Sint-Lievens-Houtem bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 10,49 ‰ (2021-2025), rang 14 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Sint-Lievens-Houtem?
In Sint-Lievens-Houtem bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,4% (2023), rang 514 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Sint-Lievens-Houtem?
In Sint-Lievens-Houtem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.074 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Sint-Lievens-Houtem?
Het dichtst bij Sint-Lievens-Houtem liggen Herzele (3,9 km), Oosterzele (5,4 km), Zottegem (6,6 km), Erpe-Mere (7,2 km), Wetteren (9,3 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.