Gemeente · Gent · Oost-Vlaanderen

Merelbeke-Melle: bevolking en statistieken

Merelbeke-Melle telt 37.675 inwoners (2026) op 52,3 km², oftewel 720 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 58 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,2% tussen 2016 en 2026.

  • 37.675 inwoners
  • 52,3 km²
  • 720 inw./km²
  • 19 m
Locatiekaart: Merelbeke-Melle

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Merelbeke-Melle op rang 9 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 28.924 € in Merelbeke-Melle, tegenover gemiddeld 25.350 € in Oost-Vlaanderen en 23.352 € voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 24,0% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.073 kWh per jaar.

Wist u dat?

Merelbeke-Melle in cijfers

Bevolking
37.675
rang 58 van 565 +6,2%
Bevolkingsdichtheid
720inw./km²
rang 121 van 564
Oppervlakte
52,3km²
rang 223 van 565
Hoogte
19m
rang 429 van 565
Netto belastbaar inkomen per inwoner
28.924€
rang 39 van 564
Aantal woningen
17.082
rang 71 van 565
Wagens per huishouden
1,21
rang 339 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
21,3%
rang 302 van 564

Alle indicatoren van Merelbeke-Melle

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorMerelbeke-MelleOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,7%21,2%21,7%rang 277 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,3%21,3%21,5%rang 302 van 564

Wonen

IndicatorMerelbeke-MelleOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)23,4%–34,6%rang 398 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)16,4%–15,3%rang 226 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)83,3%–79,9%rang 104 van 564
Aantal woningen (2024)17.082769.8885.783.434rang 71 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,74 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 247 van 564

Energie

IndicatorMerelbeke-MelleOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)77,5%–76,7%rang 267 van 564

Economie

IndicatorMerelbeke-MelleOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)4.313171.4241.170.010rang 49 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)114,5 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 169 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)28.924 €25.350 €24.247 €rang 39 van 564
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)412.589 €–302.500 €rang 84 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)281.250 €–249.900 €rang 73 van 299

Mobiliteit

IndicatorMerelbeke-MelleOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,211,121,25rang 339 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,7%23,8%17,6%rang 232 van 564

Samenleving

IndicatorMerelbeke-MelleOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)6,2%9,2%6,4%rang 293 van 564

Bevolkingsevolutie van Merelbeke-Melle

35.13736.09337.05038.0062016: 35.4682017: 35.8642018: 36.2082019: 36.3962020: 36.5672021: 36.5612022: 36.7732023: 37.1602024: 37.2102025: 37.3692026: 37.675201620182020202220242026

Merelbeke-Melle telde 35.468 inwoners in 2016 en 37.675 in 2026.

JaarBevolking
202136.561
202236.773
202337.160
202437.210
202537.369
202637.675

Merelbeke-Melle op de kaart

Economische sectoren: Merelbeke-Melle

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Merelbeke-Melle

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.073kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 124 kWhapr.mei: 129 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 4,0 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,6 °Cjun.: 17,1 °Cjul.: 18,7 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,6 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Merelbeke-Melle?

Merelbeke-Melle telt 37.675 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 58 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Merelbeke-Melle?

Merelbeke-Melle beslaat 52,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 720 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Merelbeke-Melle?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Merelbeke-Melle van 35.468 naar 37.675 inwoners, oftewel +6,2%.

Waar ligt Merelbeke-Melle?

Merelbeke-Melle ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 50,988, lengtegraad 3,779.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Merelbeke-Melle?

In Merelbeke-Melle bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 28.924 € (2023), rang 39 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Aantal woningen: wat is de waarde in Merelbeke-Melle?

In Merelbeke-Melle bedraagt de indicator “Aantal woningen” 17.082 (2024), rang 71 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Merelbeke-Melle?

In Merelbeke-Melle produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.073 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Merelbeke-Melle?

Het dichtst bij Merelbeke-Melle liggen Oosterzele (5,0 km), Laarne (6,9 km), Destelbergen (7,1 km), Wetteren (7,4 km), Gent (8,2 km).