

Destelbergen: bevolking en statistieken
Destelbergen telt 19.223 inwoners (2026) op 26,7 km², oftewel 720 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 187 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,6% tussen 2016 en 2026.
- 19.223 inwoners
- 26,7 km²
- 720 inw./km²
- 3 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Destelbergen op rang 33 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 28,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.064 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen”.
- “Mediane verkoopprijs van appartementen”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.741 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Laarne, op 4,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Gent (274.042 inwoners), op 5,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.256 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Destelbergen in cijfers
Alle indicatoren van Destelbergen
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,5% | 21,2% | 21,7% | rang 81 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,2% | 21,3% | 21,5% | rang 313 van 564 |
Wonen
| Indicator | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 22,8% | – | 34,6% | rang 414 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 14,3% | – | 15,3% | rang 327 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,5% | – | 79,9% | rang 46 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.734 | 769.888 | 5.783.434 | rang 192 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,29 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 390 van 564 |
Energie
| Indicator | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 79,1% | – | 76,7% | rang 232 van 564 |
Economie
| Indicator | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.356 | 171.424 | 1.170.010 | rang 136 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 122,6 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 110 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 29.512 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 29 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.083 € | – | 30.830 € | rang 68 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 450.000 € | – | 302.500 € | rang 49 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 367.500 € | – | 249.900 € | rang 9 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,25 | 1,12 | 1,25 | rang 276 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,9% | 23,8% | 17,6% | rang 324 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,8% | 9,2% | 6,4% | rang 313 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,8% | 7,7% | 7,0% | rang 469 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Destelbergen
Destelbergen telde 17.867 inwoners in 2016 en 19.223 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.683 |
| 2022 | 18.856 |
| 2023 | 19.097 |
| 2024 | 19.110 |
| 2025 | 19.088 |
| 2026 | 19.223 |
Destelbergen op de kaart
Economische sectoren: Destelbergen
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten28,3% ×1,4
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen11,9% ×0,8
- Bouwnijverheid10,9% ×0,8
- Administratieve en ondersteunende diensten6,4% ×1,0
- Informatie en communicatie5,9% ×1,1
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,9% ×1,3
- Overige diensten5,5% ×0,8
- Verwerkende nijverheid5,1% ×1,1
Zon en temperaturen: Destelbergen
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Destelbergen?
Destelbergen telt 19.223 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 187 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Destelbergen?
Destelbergen beslaat 26,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 720 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Destelbergen?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Destelbergen van 17.867 naar 19.223 inwoners, oftewel +7,6%.
Waar ligt Destelbergen?
Destelbergen ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 51,050, lengtegraad 3,800.
Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Destelbergen?
In Destelbergen bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 367.500 € (2025), rang 9 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Destelbergen?
In Destelbergen bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 85,5% (2024), rang 46 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Destelbergen?
In Destelbergen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.064 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Destelbergen?
Het dichtst bij Destelbergen liggen Laarne (4,3 km), Gent (5,2 km), Lochristi (5,5 km), Merelbeke-Melle (7,1 km), Wetteren (8,1 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.