

Stabroek: bevolking en statistieken
Stabroek telt 19.126 inwoners (2026) op 21,4 km², oftewel 893 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 190 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,3% tussen 2016 en 2026.
- 19.126 inwoners
- 21,4 km²
- 893 inw./km²
- 4 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Stabroek op rang 33 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,8% in Stabroek, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,8% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.000 voetbalvelden.
- 2,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Kapellen, op 4,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Brasschaat (38.529 inwoners), op 9,6 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.164 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Stabroek in cijfers
Alle indicatoren van Stabroek
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Stabroek | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 21,0% | 21,7% | rang 174 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,8% | 22,1% | 21,5% | rang 377 van 564 |
Wonen
| Indicator | Stabroek | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 17,1% | – | 34,6% | rang 488 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 14,9% | – | 15,3% | rang 299 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,2% | – | 79,9% | rang 259 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.520 | 912.062 | 5.783.434 | rang 200 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,09 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 315 van 564 |
Energie
| Indicator | Stabroek | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 90,4% | – | 76,7% | rang 39 van 564 |
Economie
| Indicator | Stabroek | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.549 | 202.193 | 1.170.010 | rang 240 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 81,0 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 449 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.086 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 100 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.462 € | – | 30.830 € | rang 113 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 375.000 € | – | 302.500 € | rang 127 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 250.000 € | – | 249.900 € | rang 146 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Stabroek | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,23 | 1,06 | 1,25 | rang 310 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,5% | 26,8% | 17,6% | rang 291 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Stabroek | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,9% | 13,7% | 6,4% | rang 257 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,8% | 9,8% | 7,0% | rang 469 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Stabroek
Stabroek telde 18.515 inwoners in 2016 en 19.126 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.680 |
| 2022 | 18.782 |
| 2023 | 18.837 |
| 2024 | 18.826 |
| 2025 | 18.970 |
| 2026 | 19.126 |
Stabroek op de kaart
Economische sectoren: Stabroek
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,8% ×0,9
- Bouwnijverheid15,5% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,4% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten8,0% ×1,2
- Overige diensten7,5% ×1,1
- Informatie en communicatie5,2% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,2% ×1,1
- Kunst, amusement en recreatie4,7% ×1,2
Zon en temperaturen: Stabroek
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Stabroek?
Stabroek telt 19.126 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 190 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Stabroek?
Stabroek beslaat 21,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 893 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Stabroek?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Stabroek van 18.515 naar 19.126 inwoners, oftewel +3,3%.
Waar ligt Stabroek?
Stabroek ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,333, lengtegraad 4,367.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Stabroek?
In Stabroek bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 90,4% (2024), rang 39 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Stabroek?
In Stabroek bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,8% (2023), rang 469 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Stabroek?
In Stabroek produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.041 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Stabroek?
Het dichtst bij Stabroek liggen Kapellen (4,8 km), Kalmthout (9,4 km), Brasschaat (9,6 km), Antwerpen (13 km), Schoten (13 km).
Wapen: H. Boelens, CC BY 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.