Gemeente · AntwerpenWapen van KapellenVlag van Kapellen

Kapellen: bevolking en statistieken

Kapellen telt 28.190 inwoners (2026) op 37,2 km², oftewel 757 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 102 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.

  • 28.190 inwoners
  • 37,2 km²
  • 757 inw./km²
  • 8 m
Locatiekaart: Kapellen

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Kapellen op rang 13 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 29.617 € in Kapellen, tegenover gemiddeld 24.329 € in Antwerpen en 23.352 € voor het hele land.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 25,7% in Kapellen, tegenover gemiddeld 21,0% in Antwerpen en 20,7% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 27,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.031 kWh per jaar.

Wist u dat?

Kapellen in cijfers

Bevolking
28.190
rang 102 van 565 +5,4%
Bevolkingsdichtheid
757inw./km²
rang 112 van 564
Oppervlakte
37,2km²
rang 325 van 565
Hoogte
8m
rang 512 van 565
Netto belastbaar inkomen per inwoner
29.617€
rang 26 van 564
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
25,7%
rang 37 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
83,9%
rang 84 van 564
Administratief armoederisico
5,0%
rang 450 van 551

Alle indicatoren van Kapellen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorKapellenAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)25,7%21,0%21,7%rang 37 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,5%22,1%21,5%rang 407 van 564

Wonen

IndicatorKapellenAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)23,2%–34,6%rang 406 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)12,6%–15,3%rang 381 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)83,9%–79,9%rang 84 van 564
Aantal woningen (2024)12.523912.0625.783.434rang 115 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,00 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 322 van 564

Energie

IndicatorKapellenAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)83,4%–76,7%rang 155 van 564

Economie

IndicatorKapellenAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.267202.1931.170.010rang 84 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)115,9 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 156 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)29.617 €24.329 €24.247 €rang 26 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)33.118 €–30.830 €rang 65 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)430.000 €–302.500 €rang 63 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)297.000 €–249.900 €rang 46 van 299

Mobiliteit

IndicatorKapellenAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,271,061,25rang 241 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,0%26,8%17,6%rang 260 van 564

Samenleving

IndicatorKapellenAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)9,3%13,7%6,4%rang 163 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,0%9,8%7,0%rang 450 van 551

Bevolkingsevolutie van Kapellen

26.52827.15427.78128.4072016: 26.7452017: 26.7502018: 26.7712019: 26.8502020: 26.9812021: 27.1572022: 27.4422023: 27.7432024: 27.7822025: 27.9762026: 28.190201620182020202220242026

Kapellen telde 26.745 inwoners in 2016 en 28.190 in 2026.

JaarBevolking
202127.157
202227.442
202327.743
202427.782
202527.976
202628.190

Kapellen op de kaart

Economische sectoren: Kapellen

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Kapellen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.031kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 125 kWhmeijun.: 123 kWhjun.jul.: 121 kWhjul.aug.: 112 kWhaug.sep.: 100 kWhsep.okt.: 71 kWhokt.nov.: 44 kWhnov.dec.: 32 kWhdec.0 °Cjan.: 3,9 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,2 °Cmei: 13,9 °Cjun.: 17,3 °Cjul.: 18,9 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,6 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Kapellen?

Kapellen telt 28.190 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 102 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Kapellen?

Kapellen beslaat 37,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 757 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Kapellen?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kapellen van 26.745 naar 28.190 inwoners, oftewel +5,4%.

Waar ligt Kapellen?

Kapellen ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,315, lengtegraad 4,429.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Kapellen?

In Kapellen bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 29.617 € (2023), rang 26 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Kapellen?

In Kapellen bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 25,7% (2026), rang 37 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kapellen?

In Kapellen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.031 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Kapellen?

Het dichtst bij Kapellen liggen Stabroek (4,8 km), Brasschaat (4,8 km), Kalmthout (8,3 km), Schoten (8,7 km), Antwerpen (11 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.