

Puurs-Sint-Amands: bevolking en statistieken
Puurs-Sint-Amands telt 27.389 inwoners (2026) op 49,1 km², oftewel 557 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 105 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,1% tussen 2016 en 2026.
- 27.389 inwoners
- 49,1 km²
- 557 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Puurs-Sint-Amands op rang 14 qua bevolking.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,76 ‰ in Puurs-Sint-Amands, tegenover gemiddeld 4,60 ‰ in Antwerpen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.882 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Bornem, op 3,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Dendermonde (47.828 inwoners), op 14 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.272 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Puurs-Sint-Amands in cijfers
Alle indicatoren van Puurs-Sint-Amands
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,5% | 21,0% | 21,7% | rang 206 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,0% | 22,1% | 21,5% | rang 346 van 564 |
Wonen
| Indicator | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 22,0% | – | 34,6% | rang 423 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,5% | – | 15,3% | rang 220 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,1% | – | 79,9% | rang 164 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 12.129 | 912.062 | 5.783.434 | rang 120 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,76 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 32 van 564 |
Energie
| Indicator | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 79,5% | – | 76,7% | rang 224 van 564 |
Economie
| Indicator | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.786 | 202.193 | 1.170.010 | rang 108 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,7 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 289 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.618 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 75 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.178 € | – | 30.830 € | rang 63 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 380.000 € | – | 302.500 € | rang 117 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 285.000 € | – | 249.900 € | rang 63 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,06 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,6% | 26,8% | 17,6% | rang 339 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,5% | 13,7% | 6,4% | rang 411 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,5% | 9,8% | 7,0% | rang 403 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Puurs-Sint-Amands
Puurs-Sint-Amands telde 25.331 inwoners in 2016 en 27.389 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 26.208 |
| 2022 | 26.311 |
| 2023 | 26.772 |
| 2024 | 26.957 |
| 2025 | 27.066 |
| 2026 | 27.389 |
Puurs-Sint-Amands op de kaart
Economische sectoren: Puurs-Sint-Amands
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,7% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,1% ×1,0
- Bouwnijverheid13,4% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten7,3% ×1,1
- Overige diensten6,8% ×1,0
- Informatie en communicatie6,2% ×1,1
- Verwerkende nijverheid5,5% ×1,1
- Kunst, amusement en recreatie4,7% ×1,2
Zon en temperaturen: Puurs-Sint-Amands
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Puurs-Sint-Amands?
Puurs-Sint-Amands telt 27.389 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 105 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Puurs-Sint-Amands?
Puurs-Sint-Amands beslaat 49,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 557 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Puurs-Sint-Amands?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Puurs-Sint-Amands van 25.331 naar 27.389 inwoners, oftewel +8,1%.
Waar ligt Puurs-Sint-Amands?
Puurs-Sint-Amands ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Mechelen (arrondissement). Breedtegraad 51,076, lengtegraad 4,278.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Puurs-Sint-Amands?
In Puurs-Sint-Amands bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,76 ‰ (2021-2025), rang 32 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Puurs-Sint-Amands?
In Puurs-Sint-Amands bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 33.178 € (2023), rang 63 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Puurs-Sint-Amands?
In Puurs-Sint-Amands produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Puurs-Sint-Amands?
Het dichtst bij Puurs-Sint-Amands liggen Bornem (3,7 km), Niel (5,3 km), Willebroek (5,9 km), Boom (6,3 km), Temse (7,1 km).
Wapen: Luc Morjaeu, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons · Vlag: Qaz Janssen, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.