

Schelle: bevolking en statistieken
Schelle telt 8.777 inwoners (2026) op 7,8 km², oftewel 1.121 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 391 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.
- 8.777 inwoners
- 7,8 km²
- 1.121 inw./km²
- 8 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Schelle op rang 63 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 3,8% in Schelle, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.056 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.097 voetbalvelden.
- 2,9 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Hemiksem, op 1,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aartselaar (15.085 inwoners), op 3,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.224 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Schelle in cijfers
Alle indicatoren van Schelle
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Schelle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,8% | 21,0% | 21,7% | rang 185 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,4% | 22,1% | 21,5% | rang 177 van 564 |
Wonen
| Indicator | Schelle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 17,1% | – | 34,6% | rang 488 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 11,5% | – | 15,3% | rang 420 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,9% | – | 79,9% | rang 124 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.784 | 912.062 | 5.783.434 | rang 407 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,13 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 213 van 564 |
Energie
| Indicator | Schelle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,0% | – | 76,7% | rang 274 van 564 |
Economie
| Indicator | Schelle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 816 | 202.193 | 1.170.010 | rang 413 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,0 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 375 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.704 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 114 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.360 € | – | 30.830 € | rang 125 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 385.000 € | – | 302.500 € | rang 114 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 280.000 € | – | 249.900 € | rang 74 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Schelle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,23 | 1,06 | 1,25 | rang 310 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,9% | 26,8% | 17,6% | rang 268 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Schelle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,7% | 13,7% | 6,4% | rang 399 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 3,8% | 9,8% | 7,0% | rang 540 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Schelle
Schelle telde 8.259 inwoners in 2016 en 8.777 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.559 |
| 2022 | 8.692 |
| 2023 | 8.662 |
| 2024 | 8.614 |
| 2025 | 8.682 |
| 2026 | 8.777 |
Schelle op de kaart
Economische sectoren: Schelle
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,2% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,4% ×1,1
- Bouwnijverheid14,1% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten8,7% ×1,3
- Informatie en communicatie7,2% ×1,3
- Overige diensten7,0% ×1,1
- Horeca5,3% ×1,0
- Kunst, amusement en recreatie4,2% ×1,1
Zon en temperaturen: Schelle
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Schelle?
Schelle telt 8.777 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 391 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Schelle?
Schelle beslaat 7,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.121 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Schelle?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Schelle van 8.259 naar 8.777 inwoners, oftewel +6,3%.
Waar ligt Schelle?
Schelle ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,133, lengtegraad 4,333.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Schelle?
In Schelle bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 3,8% (2023), rang 540 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Schelle?
In Schelle bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 17,1% (2024), rang 488 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Schelle?
In Schelle produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.056 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Schelle?
Het dichtst bij Schelle liggen Hemiksem (1,2 km), Niel (2,6 km), Aartselaar (3,7 km), Boom (5,6 km), Puurs-Sint-Amands (7,5 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.