

Niel: bevolking en statistieken
Niel telt 11.059 inwoners (2026) op 5,3 km², oftewel 2.067 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 336 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,1% tussen 2016 en 2026.
- 11.059 inwoners
- 5,3 km²
- 2.067 inw./km²
- 10 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Niel op rang 56 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 25,0% in Niel, tegenover gemiddeld 22,1% in Antwerpen en 21,8% voor het hele land.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 75,4 ‰ in Niel, tegenover gemiddeld 104,7 ‰ in Antwerpen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 749 voetbalvelden.
- 5,3 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Schelle, op 2,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Boom (19.963 inwoners), op 3,6 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.220 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Niel in cijfers
Alle indicatoren van Niel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Niel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 17,5% | 21,0% | 21,7% | rang 514 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 25,0% | 22,1% | 21,5% | rang 33 van 564 |
Wonen
| Indicator | Niel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 47,0% | – | 34,6% | rang 143 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,5% | – | 15,3% | rang 220 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,2% | – | 79,9% | rang 397 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.878 | 912.062 | 5.783.434 | rang 344 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,11 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 314 van 564 |
Energie
| Indicator | Niel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 80,6% | – | 76,7% | rang 206 van 564 |
Economie
| Indicator | Niel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 834 | 202.193 | 1.170.010 | rang 404 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 75,4 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 476 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.612 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 324 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.296 € | – | 30.830 € | rang 232 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 302.500 € | – | 302.500 € | rang 277 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 244.000 € | – | 249.900 € | rang 171 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Niel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,15 | 1,06 | 1,25 | rang 414 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 20,7% | 26,8% | 17,6% | rang 174 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Niel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,9% | 13,7% | 6,4% | rang 257 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,4% | 9,8% | 7,0% | rang 317 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Niel
Niel telde 10.136 inwoners in 2016 en 11.059 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.493 |
| 2022 | 10.595 |
| 2023 | 10.799 |
| 2024 | 10.966 |
| 2025 | 11.032 |
| 2026 | 11.059 |
Niel op de kaart
Economische sectoren: Niel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,4% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,4% ×1,1
- Bouwnijverheid13,8% ×1,0
- Informatie en communicatie8,0% ×1,4
- Overige diensten7,6% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,6% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,2% ×1,3
- Horeca6,0% ×1,1
Zon en temperaturen: Niel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Niel?
Niel telt 11.059 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 336 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Niel?
Niel beslaat 5,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.067 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Niel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Niel van 10.136 naar 11.059 inwoners, oftewel +9,1%.
Waar ligt Niel?
Niel ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,110, lengtegraad 4,330.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Niel?
In Niel bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 25,0% (2026), rang 33 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Niel?
In Niel bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 75,4 ‰ (2024), rang 476 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Niel?
In Niel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.055 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Niel?
Het dichtst bij Niel liggen Schelle (2,6 km), Boom (3,6 km), Hemiksem (3,8 km), Aartselaar (4,7 km), Puurs-Sint-Amands (5,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Nethunter, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.