

Aartselaar: bevolking en statistieken
Aartselaar telt 15.085 inwoners (2026) op 11,0 km², oftewel 1.369 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 246 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,8% tussen 2016 en 2026.
- 15.085 inwoners
- 11,0 km²
- 1.369 inw./km²
- 14 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Aartselaar op rang 43 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 22,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.057 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.543 voetbalvelden.
- 3,5 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Hemiksem, op 3,4 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Edegem (23.698 inwoners), op 4,7 km.
Aartselaar in cijfers
Alle indicatoren van Aartselaar
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Aartselaar | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,7% | 21,0% | 21,7% | rang 37 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,9% | 22,1% | 21,5% | rang 363 van 564 |
Wonen
| Indicator | Aartselaar | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 8,3% | – | 34,6% | rang 553 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 11,7% | – | 15,3% | rang 414 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 78,8% | – | 79,9% | rang 341 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.776 | 912.062 | 5.783.434 | rang 253 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,06 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 409 van 564 |
Energie
| Indicator | Aartselaar | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 92,3% | – | 76,7% | rang 19 van 564 |
Economie
| Indicator | Aartselaar | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.007 | 202.193 | 1.170.010 | rang 170 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 133,0 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 55 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 28.645 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 43 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.969 € | – | 30.830 € | rang 77 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 442.500 € | – | 302.500 € | rang 54 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 260.000 € | – | 249.900 € | rang 127 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Aartselaar | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,06 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,8% | 26,8% | 17,6% | rang 386 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Aartselaar | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,2% | 13,7% | 6,4% | rang 237 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,2% | 9,8% | 7,0% | rang 431 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Aartselaar
Aartselaar telde 14.262 inwoners in 2016 en 15.085 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 14.455 |
| 2022 | 14.610 |
| 2023 | 14.752 |
| 2024 | 14.890 |
| 2025 | 15.093 |
| 2026 | 15.085 |
Aartselaar op de kaart
Economische sectoren: Aartselaar
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten22,9% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen20,5% ×1,4
- Bouwnijverheid10,1% ×0,7
- Informatie en communicatie7,9% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten7,5% ×1,2
- Overige diensten4,9% ×0,7
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,8% ×1,0
- Kunst, amusement en recreatie4,0% ×1,0
Zon en temperaturen: Aartselaar
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Aartselaar?
Aartselaar telt 15.085 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 246 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Aartselaar?
Aartselaar beslaat 11,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.369 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Aartselaar?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Aartselaar van 14.262 naar 15.085 inwoners, oftewel +5,8%.
Waar ligt Aartselaar?
Aartselaar ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,133, lengtegraad 4,387.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Aartselaar?
In Aartselaar bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 8,3% (2024), rang 553 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Aartselaar?
In Aartselaar bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 92,3% (2024), rang 19 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Aartselaar?
In Aartselaar produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.057 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Aartselaar?
Het dichtst bij Aartselaar liggen Hemiksem (3,4 km), Schelle (3,7 km), Kontich (4,1 km), Niel (4,7 km), Edegem (4,7 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.