

Brakel: bevolking en statistieken
Brakel telt 15.169 inwoners (2026) op 57,0 km², oftewel 266 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 243 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,6% tussen 2016 en 2026.
- 15.169 inwoners
- 57,0 km²
- 266 inw./km²
- 39 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Brakel op rang 38 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 3,2% in Brakel, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,9% in Brakel, tegenover gemiddeld 21,3% in Oost-Vlaanderen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 15,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.978 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Lierde, op 6,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Geraardsbergen (35.338 inwoners), op 8,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.316 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Brakel in cijfers
Alle indicatoren van Brakel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Brakel | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,0% | 21,2% | 21,7% | rang 107 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,9% | 21,3% | 21,5% | rang 463 van 564 |
Wonen
| Indicator | Brakel | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 37,7% | – | 34,6% | rang 248 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,2% | – | 15,3% | rang 286 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,0% | – | 79,9% | rang 167 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 7.045 | 769.888 | 5.783.434 | rang 242 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,67 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 255 van 564 |
Energie
| Indicator | Brakel | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 68,0% | – | 76,7% | rang 444 van 564 |
Economie
| Indicator | Brakel | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.647 | 171.424 | 1.170.010 | rang 224 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 108,6 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 226 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.918 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 168 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.781 € | – | 30.830 € | rang 181 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 305.000 € | – | 302.500 € | rang 271 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Brakel | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,12 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,6% | 23,8% | 17,6% | rang 282 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Brakel | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,2% | 9,2% | 6,4% | rang 518 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,6% | 7,7% | 7,0% | rang 498 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Brakel
Brakel telde 14.787 inwoners in 2016 en 15.169 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 14.762 |
| 2022 | 14.850 |
| 2023 | 15.007 |
| 2024 | 15.073 |
| 2025 | 15.127 |
| 2026 | 15.169 |
Brakel op de kaart
Economische sectoren: Brakel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid15,9% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten14,6% ×0,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen11,7% ×0,8
- Administratieve en ondersteunende diensten8,9% ×1,4
- Overige diensten8,3% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij8,0% ×1,9
- Verwerkende nijverheid7,9% ×1,6
- Horeca5,6% ×1,0
Zon en temperaturen: Brakel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Brakel?
Brakel telt 15.169 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 243 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Brakel?
Brakel beslaat 57,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 266 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Brakel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Brakel van 14.787 naar 15.169 inwoners, oftewel +2,6%.
Waar ligt Brakel?
Brakel ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oudenaarde (arrondissement). Breedtegraad 50,798, lengtegraad 3,763.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Brakel?
In Brakel bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 3,2% (2026), rang 518 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Brakel?
In Brakel bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,9% (2026), rang 463 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Brakel?
In Brakel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Brakel?
Het dichtst bij Brakel liggen Lierde (6,5 km), Horebeke (6,8 km), Vloesberg (7,5 km), Geraardsbergen (8,1 km), Zottegem (8,5 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.