

Maarkedal: bevolking en statistieken
Maarkedal telt 6.289 inwoners (2026) op 46,1 km², oftewel 136 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 456 van de 565 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,1% tussen 2016 en 2026.
- 6.289 inwoners
- 46,1 km²
- 136 inw./km²
- 51 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Maarkedal op rang 54 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 2,2% in Maarkedal, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 151,1 ‰ in Maarkedal, tegenover gemiddeld 106,4 ‰ in Oost-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.464 voetbalvelden.
- 2,8 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Oudenaarde (33.105 inwoners), op 5,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.288 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Maarkedal in cijfers
Alle indicatoren van Maarkedal
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 25,2% | 21,2% | 21,7% | rang 52 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,3% | 21,3% | 21,5% | rang 504 van 564 |
Wonen
| Indicator | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 40,3% | – | 34,6% | rang 209 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,1% | – | 15,3% | rang 290 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,7% | – | 79,9% | rang 132 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 2.829 | 769.888 | 5.783.434 | rang 466 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,25 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 202 van 564 |
Energie
| Indicator | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 74,0% | – | 76,7% | rang 336 van 564 |
Economie
| Indicator | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 950 | 171.424 | 1.170.010 | rang 371 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 151,1 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 18 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.824 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 67 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.887 € | – | 30.830 € | rang 83 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 357.500 € | – | 302.500 € | rang 155 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,40 | 1,12 | 1,25 | rang 57 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 13,6% | 23,8% | 17,6% | rang 503 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 2,2% | 9,2% | 6,4% | rang 560 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,7% | 7,7% | 7,0% | rang 484 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Maarkedal
Maarkedal telde 6.281 inwoners in 2016 en 6.289 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 6.362 |
| 2022 | 6.386 |
| 2023 | 6.340 |
| 2024 | 6.323 |
| 2025 | 6.320 |
| 2026 | 6.289 |
Maarkedal op de kaart
Economische sectoren: Maarkedal
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,9% ×1,0
- Bouwnijverheid15,2% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,9% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij12,7% ×3,0
- Administratieve en ondersteunende diensten6,9% ×1,1
- Verwerkende nijverheid6,1% ×1,3
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,3% ×1,1
- Overige diensten4,4% ×0,7
Zon en temperaturen: Maarkedal
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Maarkedal?
Maarkedal telt 6.289 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 456 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Maarkedal?
Maarkedal beslaat 46,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 136 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Maarkedal?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Maarkedal van 6.281 naar 6.289 inwoners, oftewel +0,1%.
Waar ligt Maarkedal?
Maarkedal ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oudenaarde (arrondissement). Breedtegraad 50,800, lengtegraad 3,617.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Maarkedal?
In Maarkedal bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 2,2% (2026), rang 560 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Maarkedal?
In Maarkedal bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 151,1 ‰ (2024), rang 18 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Maarkedal?
In Maarkedal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Maarkedal?
Het dichtst bij Maarkedal liggen Oudenaarde (5,7 km), Ronse (5,7 km), Horebeke (6,0 km), Kluisbergen (7,4 km), Elzele (8,8 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.