

Geetbets: bevolking en statistieken
Geetbets telt 6.309 inwoners (2026) op 35,5 km², oftewel 178 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 454 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,7% tussen 2016 en 2026.
- 6.309 inwoners
- 35,5 km²
- 178 inw./km²
- 23 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Geetbets op rang 58 qua bevolking.
Wagens per huishouden: 1,35 in Geetbets, tegenover gemiddeld 1,20 in Vlaams-Brabant en 1,07 voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.081 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.975 voetbalvelden.
- 2,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Kortenaken, op 4,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Halen (9.584 inwoners), op 7,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.324 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Geetbets in cijfers
Alle indicatoren van Geetbets
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Geetbets | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,1% | 20,8% | 21,7% | rang 235 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,8% | 22,6% | 21,5% | rang 377 van 564 |
Wonen
| Indicator | Geetbets | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 21,8% | – | 34,6% | rang 426 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,4% | – | 15,3% | rang 276 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,3% | – | 79,9% | rang 202 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 2.786 | 542.504 | 5.783.434 | rang 470 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,76 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 245 van 564 |
Energie
| Indicator | Geetbets | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 80,6% | – | 76,7% | rang 206 van 564 |
Economie
| Indicator | Geetbets | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 747 | 130.833 | 1.170.010 | rang 431 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 118,4 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 141 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.094 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 296 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.178 € | – | 30.830 € | rang 247 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 304.500 € | – | 302.500 € | rang 275 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Geetbets | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,35 | 1,20 | 1,25 | rang 102 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,3% | 21,3% | 17,6% | rang 354 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Geetbets | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,7% | 11,9% | 6,4% | rang 317 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,6% | 6,8% | 7,0% | rang 396 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Geetbets
Geetbets telde 5.970 inwoners in 2016 en 6.309 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 6.188 |
| 2022 | 6.201 |
| 2023 | 6.263 |
| 2024 | 6.261 |
| 2025 | 6.342 |
| 2026 | 6.309 |
Geetbets op de kaart
Economische sectoren: Geetbets
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,1% ×1,5
- Wetenschappelijke en technische activiteiten14,2% ×0,7
- Landbouw, bosbouw en visserij13,9% ×3,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,4% ×0,8
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Overige diensten7,0% ×1,0
- Horeca5,1% ×0,9
- Informatie en communicatie4,6% ×0,8
Zon en temperaturen: Geetbets
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Geetbets?
Geetbets telt 6.309 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 454 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Geetbets?
Geetbets beslaat 35,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 178 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Geetbets?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Geetbets van 5.970 naar 6.309 inwoners, oftewel +5,7%.
Waar ligt Geetbets?
Geetbets ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,883, lengtegraad 5,117.
Aantal woningen: wat is de waarde in Geetbets?
In Geetbets bedraagt de indicator “Aantal woningen” 2.786 (2024), rang 470 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Wagens per huishouden: wat is de waarde in Geetbets?
In Geetbets bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,35 (2025), rang 102 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Geetbets?
In Geetbets produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.081 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Geetbets?
Het dichtst bij Geetbets liggen Kortenaken (4,0 km), Zoutleeuw (5,6 km), Nieuwerkerken (6,1 km), Halen (7,2 km), Herk-de-Stad (7,3 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.