

Nieuwerkerken: bevolking en statistieken
Nieuwerkerken telt 7.340 inwoners (2026) op 22,5 km², oftewel 326 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 431 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,9% tussen 2016 en 2026.
- 7.340 inwoners
- 22,5 km²
- 326 inw./km²
- 49 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Nieuwerkerken op rang 36 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,1% in Nieuwerkerken, tegenover gemiddeld 20,0% in Limburg en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.153 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Sint-Truiden (41.987 inwoners), op 5,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.316 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Nieuwerkerken in cijfers
Alle indicatoren van Nieuwerkerken
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Nieuwerkerken | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,3% | 23,3% | 21,7% | rang 149 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,1% | 20,0% | 21,5% | rang 517 van 564 |
Wonen
| Indicator | Nieuwerkerken | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 12,2% | – | 34,6% | rang 527 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,5% | – | 15,3% | rang 108 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,5% | – | 79,9% | rang 46 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.187 | 419.438 | 5.783.434 | rang 442 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,44 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 276 van 564 |
Energie
| Indicator | Nieuwerkerken | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 81,5% | – | 76,7% | rang 192 van 564 |
Economie
| Indicator | Nieuwerkerken | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 826 | 94.292 | 1.170.010 | rang 408 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 112,5 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 185 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.446 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 267 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.474 € | – | 30.830 € | rang 212 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 280.000 € | – | 302.500 € | rang 341 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Nieuwerkerken | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,34 | 1,26 | 1,25 | rang 112 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,1% | 18,1% | 17,6% | rang 309 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Nieuwerkerken | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,5% | 12,3% | 6,4% | rang 276 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,6% | 6,9% | 7,0% | rang 396 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Nieuwerkerken
Nieuwerkerken telde 6.865 inwoners in 2016 en 7.340 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 7.062 |
| 2022 | 7.027 |
| 2023 | 7.190 |
| 2024 | 7.295 |
| 2025 | 7.328 |
| 2026 | 7.340 |
Nieuwerkerken op de kaart
Economische sectoren: Nieuwerkerken
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,7% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten14,0% ×0,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,8% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij10,9% ×2,6
- Overige diensten7,7% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,5% ×1,2
- Informatie en communicatie5,6% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,0% ×1,1
Zon en temperaturen: Nieuwerkerken
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Nieuwerkerken?
Nieuwerkerken telt 7.340 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 431 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Nieuwerkerken?
Nieuwerkerken beslaat 22,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 326 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Nieuwerkerken?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Nieuwerkerken van 6.865 naar 7.340 inwoners, oftewel +6,9%.
Waar ligt Nieuwerkerken?
Nieuwerkerken ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,867, lengtegraad 5,200.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Nieuwerkerken?
In Nieuwerkerken bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 12,2% (2024), rang 527 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Nieuwerkerken?
In Nieuwerkerken bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,1% (2026), rang 517 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Nieuwerkerken?
In Nieuwerkerken produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Nieuwerkerken?
Het dichtst bij Nieuwerkerken liggen Sint-Truiden (5,7 km), Geetbets (6,1 km), Alken (7,6 km), Zoutleeuw (7,7 km), Herk-de-Stad (8,5 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.