

Herk-de-Stad: bevolking en statistieken
Herk-de-Stad telt 13.004 inwoners (2026) op 43,0 km², oftewel 302 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 285 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,1% tussen 2016 en 2026.
- 13.004 inwoners
- 43,0 km²
- 302 inw./km²
- 31 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Herk-de-Stad op rang 27 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,7% in Herk-de-Stad, tegenover gemiddeld 6,9% in Limburg en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 16,8% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.027 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Halen, op 3,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Diest (25.196 inwoners), op 9,5 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.300 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Herk-de-Stad in cijfers
Alle indicatoren van Herk-de-Stad
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Herk-de-Stad | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,0% | 23,3% | 21,7% | rang 107 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,6% | 20,0% | 21,5% | rang 480 van 564 |
Wonen
| Indicator | Herk-de-Stad | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 12,7% | – | 34,6% | rang 520 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,8% | – | 15,3% | rang 139 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,2% | – | 79,9% | rang 112 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.790 | 419.438 | 5.783.434 | rang 298 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,49 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 179 van 564 |
Energie
| Indicator | Herk-de-Stad | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,3% | – | 76,7% | rang 68 van 564 |
Economie
| Indicator | Herk-de-Stad | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.669 | 94.292 | 1.170.010 | rang 221 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 128,3 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 79 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.127 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 156 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.147 € | – | 30.830 € | rang 146 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 325.000 € | – | 302.500 € | rang 219 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Herk-de-Stad | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,36 | 1,26 | 1,25 | rang 81 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,6% | 18,1% | 17,6% | rang 466 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Herk-de-Stad | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,9% | 12,3% | 6,4% | rang 462 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,7% | 6,9% | 7,0% | rang 484 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Herk-de-Stad
Herk-de-Stad telde 12.608 inwoners in 2016 en 13.004 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 12.716 |
| 2022 | 12.756 |
| 2023 | 12.817 |
| 2024 | 12.841 |
| 2025 | 12.927 |
| 2026 | 13.004 |
Herk-de-Stad op de kaart
Economische sectoren: Herk-de-Stad
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,8% ×0,8
- Bouwnijverheid16,0% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,1% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten7,6% ×1,2
- Overige diensten7,6% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij6,6% ×1,6
- Informatie en communicatie6,4% ×1,2
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,3% ×1,2
Zon en temperaturen: Herk-de-Stad
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Herk-de-Stad?
Herk-de-Stad telt 13.004 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 285 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Herk-de-Stad?
Herk-de-Stad beslaat 43,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 302 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Herk-de-Stad?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Herk-de-Stad van 12.608 naar 13.004 inwoners, oftewel +3,1%.
Waar ligt Herk-de-Stad?
Herk-de-Stad ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,941, lengtegraad 5,167.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Herk-de-Stad?
In Herk-de-Stad bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 12,7% (2024), rang 520 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Herk-de-Stad?
In Herk-de-Stad bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,7% (2023), rang 484 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Herk-de-Stad?
In Herk-de-Stad produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Herk-de-Stad?
Het dichtst bij Herk-de-Stad liggen Halen (3,8 km), Lummen (5,3 km), Geetbets (7,3 km), Kortenaken (8,4 km), Nieuwerkerken (8,5 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.