

Hechtel-Eksel: bevolking en statistieken
Hechtel-Eksel telt 13.089 inwoners (2026) op 76,7 km², oftewel 171 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 283 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,5% tussen 2016 en 2026.
- 13.089 inwoners
- 76,7 km²
- 171 inw./km²
- 62 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Hechtel-Eksel op rang 26 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.739 voetbalvelden.
- 2,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Peer, op 5,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Pelt (34.698 inwoners), op 8,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.176 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Hechtel-Eksel in cijfers
Alle indicatoren van Hechtel-Eksel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hechtel-Eksel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,2% | 23,3% | 21,7% | rang 229 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,6% | 20,0% | 21,5% | rang 271 van 564 |
Wonen
| Indicator | Hechtel-Eksel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 7,1% | – | 34,6% | rang 560 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,9% | – | 15,3% | rang 66 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,8% | – | 79,9% | rang 174 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.942 | 419.438 | 5.783.434 | rang 289 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,81 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 151 van 564 |
Energie
| Indicator | Hechtel-Eksel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,0% | – | 76,7% | rang 71 van 564 |
Economie
| Indicator | Hechtel-Eksel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.324 | 94.292 | 1.170.010 | rang 283 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,2 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 297 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.999 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 370 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.966 € | – | 30.830 € | rang 266 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 315.000 € | – | 302.500 € | rang 247 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 231.500 € | – | 249.900 € | rang 192 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Hechtel-Eksel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,33 | 1,26 | 1,25 | rang 131 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,7% | 18,1% | 17,6% | rang 395 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Hechtel-Eksel | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 11,4% | 12,3% | 6,4% | rang 116 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,9% | 6,9% | 7,0% | rang 367 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Hechtel-Eksel
Hechtel-Eksel telde 12.294 inwoners in 2016 en 13.089 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 12.543 |
| 2022 | 12.760 |
| 2023 | 12.914 |
| 2024 | 12.965 |
| 2025 | 13.105 |
| 2026 | 13.089 |
Hechtel-Eksel op de kaart
Economische sectoren: Hechtel-Eksel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid19,4% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,2% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,5% ×0,9
- Overige diensten9,9% ×1,5
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,7% ×1,2
- Verwerkende nijverheid5,7% ×1,2
- Horeca4,9% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten4,9% ×0,8
Zon en temperaturen: Hechtel-Eksel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hechtel-Eksel?
Hechtel-Eksel telt 13.089 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 283 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hechtel-Eksel?
Hechtel-Eksel beslaat 76,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 171 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hechtel-Eksel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Hechtel-Eksel van 12.294 naar 13.089 inwoners, oftewel +6,5%.
Waar ligt Hechtel-Eksel?
Hechtel-Eksel ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Maaseik (arrondissement). Breedtegraad 51,141, lengtegraad 5,376.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Hechtel-Eksel?
In Hechtel-Eksel bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 7,1% (2024), rang 560 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Hechtel-Eksel?
In Hechtel-Eksel bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 88,0% (2024), rang 71 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Hechtel-Eksel?
In Hechtel-Eksel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.044 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hechtel-Eksel?
Het dichtst bij Hechtel-Eksel liggen Peer (5,5 km), Leopoldsburg (8,8 km), Pelt (8,9 km), Lommel (11 km), Houthalen-Helchteren (12 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.