Gemeente · Turnhout · AntwerpenWapen van OlenVlag van Olen

Olen: bevolking en statistieken

Olen telt 12.945 inwoners (2026) op 23,1 km², oftewel 560 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 288 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,7% tussen 2016 en 2026.

  • 12.945 inwoners
  • 23,1 km²
  • 560 inw./km²
  • 24 m
Locatiekaart: Olen

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Olen op rang 49 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 4,4% in Olen, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.051 kWh per jaar.

Wist u dat?

Olen in cijfers

Bevolking
12.945
rang 288 van 565 +5,7%
Bevolkingsdichtheid
560inw./km²
rang 162 van 564
Oppervlakte
23,1km²
rang 459 van 565
Hoogte
24m
rang 393 van 565
Administratief armoederisico
4,4%
rang 514 van 551
Gebouwen van vóór 1946
12,7%
rang 520 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
85,3%
rang 121 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
32.275€
rang 133 van 551

Alle indicatoren van Olen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorOlenAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,6%21,0%21,7%rang 199 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)20,7%22,1%21,5%rang 393 van 564

Wonen

IndicatorOlenAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)12,7%–34,6%rang 520 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)19,5%–15,3%rang 108 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)83,1%–79,9%rang 114 van 564
Aantal woningen (2024)5.752912.0625.783.434rang 302 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,57 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 265 van 564

Energie

IndicatorOlenAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)85,3%–76,7%rang 121 van 564

Economie

IndicatorOlenAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.279202.1931.170.010rang 295 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)98,8 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 319 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.696 €24.329 €24.247 €rang 183 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.275 €–30.830 €rang 133 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)347.500 €–302.500 €rang 172 van 554

Mobiliteit

IndicatorOlenAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,261,061,25rang 258 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,6%26,8%17,6%rang 339 van 564

Samenleving

IndicatorOlenAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,1%13,7%6,4%rang 362 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,4%9,8%7,0%rang 514 van 551

Bevolkingsevolutie van Olen

12.13712.44112.74613.0502016: 12.2422017: 12.3812018: 12.4912019: 12.5052020: 12.5602021: 12.6002022: 12.5822023: 12.6892024: 12.8242025: 12.9152026: 12.945201620182020202220242026

Olen telde 12.242 inwoners in 2016 en 12.945 in 2026.

JaarBevolking
202112.600
202212.582
202312.689
202412.824
202512.915
202612.945

Olen op de kaart

Economische sectoren: Olen

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Olen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.051kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,8°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

jan.: 38 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 94 kWhmrt.apr.: 120 kWhapr.mei: 127 kWhmeijun.: 124 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 33 kWhdec.0 °Cjan.: 3,8 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,6 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,4 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Olen?

Olen telt 12.945 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 288 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Olen?

Olen beslaat 23,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 560 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Olen?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Olen van 12.242 naar 12.945 inwoners, oftewel +5,7%.

Waar ligt Olen?

Olen ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,144, lengtegraad 4,860.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Olen?

In Olen bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,4% (2023), rang 514 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Olen?

In Olen bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 12,7% (2024), rang 520 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Olen?

In Olen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.051 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Olen?

Het dichtst bij Olen liggen Herentals (4,0 km), Westerlo (7,2 km), Herenthout (7,4 km), Vorselaar (8,9 km), Hulshout (9,1 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Original uploader was Zonneschijn at nl.wikipedia, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.