

Hulshout: bevolking en statistieken
Hulshout telt 10.652 inwoners (2026) op 17,4 km², oftewel 613 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 347 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,9% tussen 2016 en 2026.
- 10.652 inwoners
- 17,4 km²
- 613 inw./km²
- 13 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Hulshout op rang 58 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 2,9% in Hulshout, tegenover gemiddeld 13,7% in Antwerpen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.056 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.434 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Heist-op-den-Berg (44.991 inwoners), op 4,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.224 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Hulshout in cijfers
Alle indicatoren van Hulshout
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hulshout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 21,0% | 21,7% | rang 174 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,6% | 22,1% | 21,5% | rang 531 van 564 |
Wonen
| Indicator | Hulshout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 9,3% | – | 34,6% | rang 546 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,9% | – | 15,3% | rang 66 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,4% | – | 79,9% | rang 310 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.105 | 912.062 | 5.783.434 | rang 333 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,64 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 259 van 564 |
Energie
| Indicator | Hulshout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 83,6% | – | 76,7% | rang 150 van 564 |
Economie
| Indicator | Hulshout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.145 | 202.193 | 1.170.010 | rang 324 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 107,5 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 238 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.380 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 210 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.705 € | – | 30.830 € | rang 189 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 355.000 € | – | 302.500 € | rang 158 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 285.000 € | – | 249.900 € | rang 63 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Hulshout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,30 | 1,06 | 1,25 | rang 184 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,8% | 26,8% | 17,6% | rang 386 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Hulshout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 2,9% | 13,7% | 6,4% | rang 539 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,3% | 9,8% | 7,0% | rang 521 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Hulshout
Hulshout telde 10.255 inwoners in 2016 en 10.652 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.553 |
| 2022 | 10.560 |
| 2023 | 10.564 |
| 2024 | 10.594 |
| 2025 | 10.634 |
| 2026 | 10.652 |
Hulshout op de kaart
Economische sectoren: Hulshout
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,4% ×1,5
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,3% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten14,1% ×0,7
- Overige diensten10,5% ×1,6
- Verwerkende nijverheid6,0% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten5,4% ×0,8
- Horeca5,2% ×0,9
- Kunst, amusement en recreatie4,7% ×1,2
Zon en temperaturen: Hulshout
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hulshout?
Hulshout telt 10.652 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 347 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hulshout?
Hulshout beslaat 17,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 613 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hulshout?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Hulshout van 10.255 naar 10.652 inwoners, oftewel +3,9%.
Waar ligt Hulshout?
Hulshout ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,075, lengtegraad 4,789.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Hulshout?
In Hulshout bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 2,9% (2026), rang 539 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Hulshout?
In Hulshout bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 9,3% (2024), rang 546 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Hulshout?
In Hulshout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.056 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hulshout?
Het dichtst bij Hulshout liggen Heist-op-den-Berg (4,2 km), Begijnendijk (6,3 km), Herselt (7,0 km), Herenthout (7,5 km), Westerlo (9,0 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.