

Wijnegem: bevolking en statistieken
Wijnegem telt 10.703 inwoners (2026) op 7,9 km², oftewel 1.358 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 344 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +14,3% tussen 2016 en 2026.
- 10.703 inwoners
- 7,9 km²
- 1.358 inw./km²
- 8 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Wijnegem op rang 57 qua bevolking.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 24,6% in Wijnegem, tegenover gemiddeld 21,0% in Antwerpen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.104 voetbalvelden.
- 3,5 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Schoten (34.849 inwoners), op 2,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.144 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Wijnegem in cijfers
Alle indicatoren van Wijnegem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Wijnegem | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,6% | 21,0% | 21,7% | rang 74 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,2% | 22,1% | 21,5% | rang 313 van 564 |
Wonen
| Indicator | Wijnegem | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 27,5% | – | 34,6% | rang 346 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 10,4% | – | 15,3% | rang 451 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 78,7% | – | 79,9% | rang 345 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.723 | 912.062 | 5.783.434 | rang 355 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,93 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 418 van 564 |
Energie
| Indicator | Wijnegem | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 76,3% | – | 76,7% | rang 291 van 564 |
Economie
| Indicator | Wijnegem | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.350 | 202.193 | 1.170.010 | rang 277 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 126,1 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 96 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.812 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 178 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.358 € | – | 30.830 € | rang 230 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 389.000 € | – | 302.500 € | rang 111 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 302.000 € | – | 249.900 € | rang 41 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Wijnegem | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,14 | 1,06 | 1,25 | rang 428 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 20,9% | 26,8% | 17,6% | rang 167 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Wijnegem | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 9,4% | 13,7% | 6,4% | rang 160 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,9% | 9,8% | 7,0% | rang 284 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Wijnegem
Wijnegem telde 9.365 inwoners in 2016 en 10.703 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.084 |
| 2022 | 10.244 |
| 2023 | 10.432 |
| 2024 | 10.580 |
| 2025 | 10.650 |
| 2026 | 10.703 |
Wijnegem op de kaart
Economische sectoren: Wijnegem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,9% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen18,1% ×1,2
- Bouwnijverheid11,9% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten6,8% ×1,0
- Overige diensten6,2% ×0,9
- Verwerkende nijverheid5,9% ×1,2
- Vervoer en opslag5,6% ×2,2
- Horeca5,5% ×1,0
Zon en temperaturen: Wijnegem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Wijnegem?
Wijnegem telt 10.703 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 344 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Wijnegem?
Wijnegem beslaat 7,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.358 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Wijnegem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Wijnegem van 9.365 naar 10.703 inwoners, oftewel +14,3%.
Waar ligt Wijnegem?
Wijnegem ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,228, lengtegraad 4,516.
Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Wijnegem?
In Wijnegem bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 302.000 € (2025), rang 41 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Wijnegem?
In Wijnegem bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 24,6% (2026), rang 74 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Wijnegem?
In Wijnegem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.036 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Wijnegem?
Het dichtst bij Wijnegem liggen Schoten (2,7 km), Wommelgem (2,7 km), Schilde (4,8 km), Ranst (5,4 km), Boechout (7,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.