Gemeente · Veurne · West-VlaanderenWapen van De PanneVlag van De Panne

De Panne: bevolking en statistieken

De Panne telt 10.829 inwoners (2026) op 26,6 km², oftewel 406 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 342 van de 565 gemeenten. De bevolking is stabiel: +0,2% tussen 2016 en 2026.

  • 10.829 inwoners
  • 26,6 km²
  • 406 inw./km²
  • 12 m
Locatiekaart: De Panne

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat De Panne op rang 41 qua bevolking.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 36,7% in De Panne, tegenover gemiddeld 25,3% in West-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 12,06 ‰ in De Panne, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Horeca, goed voor 18,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.103 kWh per jaar.

Wist u dat?

De Panne in cijfers

Bevolking
10.829
rang 342 van 565 +0,2%
Bevolkingsdichtheid
406inw./km²
rang 228 van 564
Oppervlakte
26,6km²
rang 430 van 565
Hoogte
12m
rang 478 van 565
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
36,7%
rang 6 van 564
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
12,06‰
rang 9 van 564
Wagens per huishouden
0,93
rang 530 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
28.198€
rang 461 van 551

Alle indicatoren van De Panne

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorDe PanneWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)36,7%25,3%21,7%rang 6 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)14,2%19,9%21,5%rang 558 van 564

Wonen

IndicatorDe PanneWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)35,0%–34,6%rang 277 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)14,9%–15,3%rang 299 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)60,3%–79,9%rang 546 van 564
Aantal woningen (2024)15.209736.0105.783.434rang 83 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)12,06 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 9 van 564

Energie

IndicatorDe PanneWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)66,8%–76,7%rang 460 van 564

Economie

IndicatorDe PanneWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)993148.6531.170.010rang 358 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)91,7 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 389 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.272 €24.427 €24.247 €rang 220 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)28.198 €–30.830 €rang 461 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)275.000 €–302.500 €rang 356 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)220.000 €–249.900 €rang 215 van 299

Mobiliteit

IndicatorDe PanneWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)0,931,111,25rang 530 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)30,6%23,1%17,6%rang 39 van 564

Samenleving

IndicatorDe PanneWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)8,5%7,6%6,4%rang 190 van 564
Administratief armoederisico (2023)8,5%6,8%7,0%rang 187 van 551

Bevolkingsevolutie van De Panne

10.74810.93011.11311.2952016: 10.8112017: 10.9152018: 11.1292019: 11.1762020: 11.1472021: 11.2322022: 11.1222023: 11.0892024: 11.0212025: 10.8742026: 10.829201620182020202220242026

De Panne telde 10.811 inwoners in 2016 en 10.829 in 2026.

JaarBevolking
202111.232
202211.122
202311.089
202411.021
202510.874
202610.829

De Panne op de kaart

Economische sectoren: De Panne

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: De Panne

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.103kWh
voor 1 kWp met een helling van 40°
Warmste maand
18,3°C
juli
Koudste maand
5,1°C
januari
Productiefste maand
133kWh
mei

jan.: 41 kWhjan.feb.: 60 kWhfeb.mrt.: 101 kWhmrt.apr.: 130 kWhapr.mei: 133 kWhmeijun.: 131 kWhjun.jul.: 130 kWhjul.aug.: 120 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 44 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 5,1 °Cfeb.: 5,2 °Cmrt.: 7,1 °Capr.: 9,9 °Cmei: 13,2 °Cjun.: 16,4 °Cjul.: 18,3 °Caug.: 18,1 °Csep.: 16,2 °Cokt.: 13,0 °Cnov.: 8,7 °Cdec.: 6,1 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft De Panne?

De Panne telt 10.829 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 342 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van De Panne?

De Panne beslaat 26,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 406 inwoners per km².

Groeit de bevolking van De Panne?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van De Panne van 10.811 naar 10.829 inwoners, oftewel +0,2%.

Waar ligt De Panne?

De Panne ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Veurne (arrondissement). Breedtegraad 51,102, lengtegraad 2,592.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in De Panne?

In De Panne bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 36,7% (2026), rang 6 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in De Panne?

In De Panne bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 12,06 ‰ (2021-2025), rang 9 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in De Panne?

In De Panne produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.103 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van De Panne?

Het dichtst bij De Panne liggen Koksijde (4,1 km), Veurne (5,9 km), Nieuwpoort (12 km), Alveringem (13 km), Lo-Reninge (17 km).

Wapen: CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.