

Alveringem: bevolking en statistieken
Alveringem telt 4.967 inwoners (2026) op 80,7 km², oftewel 61,5 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 500 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −1,4% tussen 2016 en 2026.
- 4.967 inwoners
- 80,7 km²
- 62 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Alveringem op rang 57 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 172,5 ‰ in Alveringem, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 2,9% in Alveringem, tegenover gemiddeld 7,6% in West-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 27,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.109 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 11.304 voetbalvelden.
- 6,3 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Lo-Reninge, op 4,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Veurne (12.749 inwoners), op 7,6 km.
Alveringem in cijfers
Alle indicatoren van Alveringem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Alveringem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,4% | 25,3% | 21,7% | rang 445 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 23,1% | 19,9% | 21,5% | rang 106 van 564 |
Wonen
| Indicator | Alveringem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 51,7% | – | 34,6% | rang 93 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,7% | – | 15,3% | rang 181 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 69,1% | – | 79,9% | rang 517 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 2.395 | 736.010 | 5.783.434 | rang 498 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,45 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 67 van 564 |
Energie
| Indicator | Alveringem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 63,7% | – | 76,7% | rang 496 van 564 |
Economie
| Indicator | Alveringem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 857 | 148.653 | 1.170.010 | rang 398 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 172,5 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 7 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.095 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 427 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.483 € | – | 30.830 € | rang 312 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 279.000 € | – | 302.500 € | rang 349 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Alveringem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,11 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,6% | 23,1% | 17,6% | rang 282 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Alveringem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 2,9% | 7,6% | 6,4% | rang 539 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,9% | 6,8% | 7,0% | rang 226 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Alveringem
Alveringem telde 5.039 inwoners in 2016 en 4.967 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 5.024 |
| 2022 | 5.025 |
| 2023 | 5.054 |
| 2024 | 5.023 |
| 2025 | 4.966 |
| 2026 | 4.967 |
Alveringem op de kaart
Economische sectoren: Alveringem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Landbouw, bosbouw en visserij27,5% ×6,6
- Bouwnijverheid15,2% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen11,2% ×0,7
- Wetenschappelijke en technische activiteiten9,2% ×0,5
- Verwerkende nijverheid6,5% ×1,4
- Horeca6,3% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,1% ×0,9
- Overige diensten4,6% ×0,7
Zon en temperaturen: Alveringem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Alveringem?
Alveringem telt 4.967 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 500 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Alveringem?
Alveringem beslaat 80,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 62 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Alveringem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Alveringem van 5.039 naar 4.967 inwoners, oftewel −1,4%.
Waar ligt Alveringem?
Alveringem ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Veurne (arrondissement). Breedtegraad 51,011, lengtegraad 2,711.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Alveringem?
In Alveringem bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 172,5 ‰ (2024), rang 7 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Alveringem?
In Alveringem bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 2,9% (2026), rang 539 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Alveringem?
In Alveringem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.109 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Alveringem?
Het dichtst bij Alveringem liggen Lo-Reninge (4,1 km), Veurne (7,6 km), Koksijde (11 km), Vleteren (11 km), Diksmuide (11 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Archmedus, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.