

Vleteren: bevolking en statistieken
Vleteren telt 3.581 inwoners (2026) op 38,6 km², oftewel 92,8 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 529 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −2,5% tussen 2016 en 2026.
- 3.581 inwoners
- 38,6 km²
- 93 inw./km²
- 4 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Vleteren op rang 58 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 143,0 ‰ in Vleteren, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Landbouw, bosbouw en visserij, goed voor 25,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.108 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aantal woningen”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.403 voetbalvelden.
- 4,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Poperinge (19.890 inwoners), op 6,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.432 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Vleteren in cijfers
Alle indicatoren van Vleteren
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Vleteren | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,5% | 25,3% | 21,7% | rang 297 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 23,0% | 19,9% | 21,5% | rang 116 van 564 |
Wonen
| Indicator | Vleteren | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 38,7% | – | 34,6% | rang 234 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,2% | – | 15,3% | rang 84 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 72,0% | – | 79,9% | rang 483 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 1.612 | 736.010 | 5.783.434 | rang 535 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,43 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 45 van 564 |
Energie
| Indicator | Vleteren | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 66,2% | – | 76,7% | rang 470 van 564 |
Economie
| Indicator | Vleteren | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 512 | 148.653 | 1.170.010 | rang 482 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 143,0 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 31 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 21.619 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 457 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.687 € | – | 30.830 € | rang 383 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 267.500 € | – | 302.500 € | rang 384 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Vleteren | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,25 | 1,11 | 1,25 | rang 276 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,3% | 23,1% | 17,6% | rang 300 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Vleteren | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,1% | 7,6% | 6,4% | rang 525 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,1% | 6,8% | 7,0% | rang 346 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Vleteren
Vleteren telde 3.673 inwoners in 2016 en 3.581 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 3.649 |
| 2022 | 3.646 |
| 2023 | 3.611 |
| 2024 | 3.600 |
| 2025 | 3.583 |
| 2026 | 3.581 |
Vleteren op de kaart
Economische sectoren: Vleteren
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Landbouw, bosbouw en visserij25,2% ×6,0
- Bouwnijverheid17,0% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,1% ×0,9
- Verwerkende nijverheid8,8% ×1,8
- Wetenschappelijke en technische activiteiten8,0% ×0,4
- Administratieve en ondersteunende diensten7,4% ×1,1
- Overige diensten4,9% ×0,7
- Horeca4,7% ×0,9
Zon en temperaturen: Vleteren
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Vleteren?
Vleteren telt 3.581 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 529 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Vleteren?
Vleteren beslaat 38,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 93 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Vleteren?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Vleteren van 3.673 naar 3.581 inwoners, oftewel −2,5%.
Waar ligt Vleteren?
Vleteren ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Ieper (arrondissement). Breedtegraad 50,914, lengtegraad 2,741.
Aantal woningen: wat is de waarde in Vleteren?
In Vleteren bedraagt de indicator “Aantal woningen” 1.612 (2024), rang 535 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Vleteren?
In Vleteren bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 143,0 ‰ (2024), rang 31 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Vleteren?
In Vleteren produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.108 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Vleteren?
Het dichtst bij Vleteren liggen Poperinge (6,7 km), Lo-Reninge (7,7 km), Alveringem (11 km), Ieper (12 km), Langemark-Poelkapelle (12 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Archmedus, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.