

Houthulst: bevolking en statistieken
Houthulst telt 10.543 inwoners (2026) op 56,0 km², oftewel 188 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 349 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,0% tussen 2016 en 2026.
- 10.543 inwoners
- 56,0 km²
- 188 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Houthulst op rang 42 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.846 voetbalvelden.
- 2,1 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Staden, op 4,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Diksmuide (17.386 inwoners), op 8,6 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.368 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Houthulst in cijfers
Alle indicatoren van Houthulst
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Houthulst | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,6% | 25,3% | 21,7% | rang 436 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,7% | 19,9% | 21,5% | rang 148 van 564 |
Wonen
| Indicator | Houthulst | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 32,5% | – | 34,6% | rang 303 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 25,6% | – | 15,3% | rang 6 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,9% | – | 79,9% | rang 223 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.629 | 736.010 | 5.783.434 | rang 358 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 9,37 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 22 van 564 |
Energie
| Indicator | Houthulst | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 68,1% | – | 76,7% | rang 441 van 564 |
Economie
| Indicator | Houthulst | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.268 | 148.653 | 1.170.010 | rang 299 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 120,3 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 126 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.057 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 431 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.479 € | – | 30.830 € | rang 313 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 255.000 € | – | 302.500 € | rang 411 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Houthulst | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,24 | 1,11 | 1,25 | rang 291 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,0% | 23,1% | 17,6% | rang 219 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Houthulst | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,2% | 7,6% | 6,4% | rang 353 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,9% | 6,8% | 7,0% | rang 367 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Houthulst
Houthulst telde 10.037 inwoners in 2016 en 10.543 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.214 |
| 2022 | 10.267 |
| 2023 | 10.332 |
| 2024 | 10.464 |
| 2025 | 10.525 |
| 2026 | 10.543 |
Houthulst op de kaart
Economische sectoren: Houthulst
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,9% ×1,5
- Landbouw, bosbouw en visserij15,7% ×3,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,4% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten10,2% ×0,5
- Overige diensten7,7% ×1,2
- Verwerkende nijverheid6,1% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten5,9% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,0% ×0,9
Zon en temperaturen: Houthulst
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Houthulst?
Houthulst telt 10.543 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 349 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Houthulst?
Houthulst beslaat 56,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 188 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Houthulst?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Houthulst van 10.037 naar 10.543 inwoners, oftewel +5,0%.
Waar ligt Houthulst?
Houthulst ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Diksmuide (arrondissement). Breedtegraad 50,978, lengtegraad 2,951.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Houthulst?
In Houthulst bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 25,6% (2024), rang 6 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Houthulst?
In Houthulst bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 68,1% (2024), rang 441 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Houthulst?
In Houthulst produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.092 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Houthulst?
Het dichtst bij Houthulst liggen Staden (4,5 km), Langemark-Poelkapelle (7,6 km), Diksmuide (8,6 km), Kortemark (8,6 km), Hooglede (9,2 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.