Gemeente · Roeselare · West-VlaanderenWapen van HoogledeVlag van Hooglede

Hooglede: bevolking en statistieken

Hooglede telt 10.248 inwoners (2026) op 38,1 km², oftewel 269 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 358 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,3% tussen 2016 en 2026.

  • 10.248 inwoners
  • 38,1 km²
  • 269 inw./km²
  • 42 m
Locatiekaart: Hooglede

Het belangrijkste

Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Hooglede op rang 46 qua bevolking.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 140,1 ‰ in Hooglede, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Administratief armoederisico: 4,7% in Hooglede, tegenover gemiddeld 6,8% in West-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 15,7% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.085 kWh per jaar.

Wist u dat?

Hooglede in cijfers

Bevolking
10.248
rang 358 van 565 +2,3%
Bevolkingsdichtheid
269inw./km²
rang 322 van 564
Oppervlakte
38,1km²
rang 319 van 565
Hoogte
42m
rang 316 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
140,1‰
rang 36 van 564
Administratief armoederisico
4,7%
rang 484 van 551
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
7,47‰
rang 66 van 564
Huishoudens zonder wagen
15,9%
rang 379 van 564

Alle indicatoren van Hooglede

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHoogledeWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,7%25,3%21,7%rang 191 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,0%19,9%21,5%rang 346 van 564

Wonen

IndicatorHoogledeWest-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)21,8%–34,6%rang 426 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)19,5%–15,3%rang 108 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)76,9%–79,9%rang 408 van 564
Aantal woningen (2024)4.512736.0105.783.434rang 365 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,47 ‰7,30 ‰4,39 ‰rang 66 van 564

Energie

IndicatorHoogledeWest-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)78,1%–76,7%rang 250 van 564

Economie

IndicatorHoogledeWest-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.436148.6531.170.010rang 257 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)140,1 ‰120,3 ‰102,2 ‰rang 36 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.269 €24.427 €24.247 €rang 280 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.738 €–30.830 €rang 184 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)359.750 €–302.500 €rang 150 van 554

Mobiliteit

IndicatorHoogledeWest-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,271,111,25rang 241 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,9%23,1%17,6%rang 379 van 564

Samenleving

IndicatorHoogledeWest-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,0%7,6%6,4%rang 368 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,7%6,8%7,0%rang 484 van 551

Bevolkingsevolutie van Hooglede

9.86710.03510.20210.3702016: 10.0162017: 10.0072018: 9.9502019: 9.9872020: 9.9732021: 9.9252022: 10.0032023: 10.1422024: 10.2352025: 10.3122026: 10.248201620182020202220242026

Hooglede telde 10.016 inwoners in 2016 en 10.248 in 2026.

JaarBevolking
20219.925
202210.003
202310.142
202410.235
202510.312
202610.248

Hooglede op de kaart

Economische sectoren: Hooglede

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Hooglede

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.085kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,5°C
juli
Koudste maand
4,3°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 42 kWhjan.feb.: 59 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 125 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 126 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 76 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 36 kWhdec.0 °Cjan.: 4,3 °Cfeb.: 4,7 °Cmrt.: 6,9 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,4 °Cjun.: 16,8 °Cjul.: 18,5 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,4 °Cnov.: 8,0 °Cdec.: 5,2 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Hooglede?

Hooglede telt 10.248 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 358 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Hooglede?

Hooglede beslaat 38,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 269 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Hooglede?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Hooglede van 10.016 naar 10.248 inwoners, oftewel +2,3%.

Waar ligt Hooglede?

Hooglede ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Roeselare (arrondissement). Breedtegraad 50,978, lengtegraad 3,082.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Hooglede?

In Hooglede bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 140,1 ‰ (2024), rang 36 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Hooglede?

In Hooglede bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,7% (2023), rang 484 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Hooglede?

In Hooglede produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.085 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Hooglede?

Het dichtst bij Hooglede liggen Staden (4,7 km), Roeselare (4,7 km), Kortemark (6,2 km), Lichtervelde (7,1 km), Ardooie (7,2 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.