Gemeente · Turnhout · AntwerpenWapen van DesselVlag van Dessel

Dessel: bevolking en statistieken

Dessel telt 10.191 inwoners (2026) op 27,4 km², oftewel 371 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 359 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,2% tussen 2016 en 2026.

  • 10.191 inwoners
  • 27,4 km²
  • 371 inw./km²
  • 25 m
Locatiekaart: Dessel

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Dessel op rang 60 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,4% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.033 kWh per jaar.

Wist u dat?

Dessel in cijfers

Bevolking
10.191
rang 359 van 565 +8,2%
Bevolkingsdichtheid
371inw./km²
rang 248 van 564
Oppervlakte
27,4km²
rang 418 van 565
Hoogte
25m
rang 390 van 565
Gebouwen van vóór 1946
9,1%
rang 548 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
86,9%
rang 92 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
11,4%
rang 116 van 564
Btw-plichtige ondernemingen
984
rang 362 van 565

Alle indicatoren van Dessel

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorDesselAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,6%21,0%21,7%rang 286 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,7%22,1%21,5%rang 260 van 564

Wonen

IndicatorDesselAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)9,1%–34,6%rang 548 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)18,8%–15,3%rang 139 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)85,2%–79,9%rang 53 van 564
Aantal woningen (2024)4.451912.0625.783.434rang 368 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,81 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 59 van 564

Energie

IndicatorDesselAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)86,9%–76,7%rang 92 van 564

Economie

IndicatorDesselAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)984202.1931.170.010rang 362 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)96,6 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 338 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)23.840 €24.329 €24.247 €rang 315 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)30.723 €–30.830 €rang 287 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)335.000 €–302.500 €rang 193 van 554

Mobiliteit

IndicatorDesselAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,261,061,25rang 258 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,8%26,8%17,6%rang 328 van 564

Samenleving

IndicatorDesselAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)11,4%13,7%6,4%rang 116 van 564
Administratief armoederisico (2023)6,0%9,8%7,0%rang 358 van 551

Bevolkingsevolutie van Dessel

9.3049.6389.97310.3072016: 9.4202017: 9.5272018: 9.5402019: 9.5982020: 9.6052021: 9.6592022: 9.6862023: 9.8052024: 9.8922025: 10.0762026: 10.191201620182020202220242026

Dessel telde 9.420 inwoners in 2016 en 10.191 in 2026.

JaarBevolking
20219.659
20229.686
20239.805
20249.892
202510.076
202610.191

Dessel op de kaart

Economische sectoren: Dessel

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Dessel

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.033kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 37 kWhjan.feb.: 53 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 118 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 124 kWhjun.jul.: 123 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 99 kWhsep.okt.: 73 kWhokt.nov.: 45 kWhnov.dec.: 31 kWhdec.0 °Cjan.: 3,6 °Cfeb.: 4,0 °Cmrt.: 6,5 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,1 °Cjun.: 17,6 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,1 °Cnov.: 7,3 °Cdec.: 4,6 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Dessel?

Dessel telt 10.191 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 359 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Dessel?

Dessel beslaat 27,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 371 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Dessel?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Dessel van 9.420 naar 10.191 inwoners, oftewel +8,2%.

Waar ligt Dessel?

Dessel ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,239, lengtegraad 5,113.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Dessel?

In Dessel bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 9,1% (2024), rang 548 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Dessel?

In Dessel bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 86,9% (2024), rang 92 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Dessel?

In Dessel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.033 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Dessel?

Het dichtst bij Dessel liggen Retie (3,6 km), Mol (6,1 km), Balen (8,6 km), Arendonk (9,2 km), Kasterlee (10 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.