

Retie: bevolking en statistieken
Retie telt 12.076 inwoners (2026) op 48,5 km², oftewel 249 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 309 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,8% tussen 2016 en 2026.
- 12.076 inwoners
- 48,5 km²
- 249 inw./km²
- 23 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Retie op rang 53 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,8% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.040 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- “Mediane verkoopprijs van huizen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.793 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Dessel, op 3,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kasterlee (19.835 inwoners), op 8,5 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.160 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Retie in cijfers
Alle indicatoren van Retie
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Retie | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,8% | 21,0% | 21,7% | rang 185 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,8% | 22,1% | 21,5% | rang 241 van 564 |
Wonen
| Indicator | Retie | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 7,9% | – | 34,6% | rang 554 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,3% | – | 15,3% | rang 58 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,0% | – | 79,9% | rang 219 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.482 | 912.062 | 5.783.434 | rang 313 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,13 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 213 van 564 |
Energie
| Indicator | Retie | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 89,0% | – | 76,7% | rang 53 van 564 |
Economie
| Indicator | Retie | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.272 | 202.193 | 1.170.010 | rang 296 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 105,3 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 254 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.406 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 271 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.574 € | – | 30.830 € | rang 203 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 442.000 € | – | 302.500 € | rang 55 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 270.000 € | – | 249.900 € | rang 91 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Retie | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,06 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,1% | 26,8% | 17,6% | rang 367 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Retie | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 13,7% | 13,7% | 6,4% | rang 87 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,4% | 9,8% | 7,0% | rang 317 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Retie
Retie telde 11.096 inwoners in 2016 en 12.076 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 11.582 |
| 2022 | 11.663 |
| 2023 | 11.841 |
| 2024 | 11.867 |
| 2025 | 11.995 |
| 2026 | 12.076 |
Retie op de kaart
Economische sectoren: Retie
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,8% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,9% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,7% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij7,9% ×1,9
- Overige diensten7,2% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,5% ×1,0
- Verwerkende nijverheid5,4% ×1,1
- Horeca5,2% ×0,9
Zon en temperaturen: Retie
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Retie?
Retie telt 12.076 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 309 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Retie?
Retie beslaat 48,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 249 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Retie?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Retie van 11.096 naar 12.076 inwoners, oftewel +8,8%.
Waar ligt Retie?
Retie ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,266, lengtegraad 5,083.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Retie?
In Retie bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 7,9% (2024), rang 554 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Retie?
In Retie bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 89,0% (2024), rang 53 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Retie?
In Retie produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.040 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Retie?
Het dichtst bij Retie liggen Dessel (3,6 km), Arendonk (6,1 km), Kasterlee (8,5 km), Oud-Turnhout (9,1 km), Mol (9,4 km).
Wapen: Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.