

Roosdaal: bevolking en statistieken
Roosdaal telt 12.163 inwoners (2026) op 21,9 km², oftewel 555 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 306 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,8% tussen 2016 en 2026.
- 12.163 inwoners
- 21,9 km²
- 555 inw./km²
- 39 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Roosdaal op rang 41 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.080 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.070 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Liedekerke, op 2,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Ninove (40.879 inwoners), op 4,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.320 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Roosdaal in cijfers
Alle indicatoren van Roosdaal
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Roosdaal | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,6% | 20,8% | 21,7% | rang 286 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,2% | 22,6% | 21,5% | rang 193 van 564 |
Wonen
| Indicator | Roosdaal | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 25,2% | – | 34,6% | rang 373 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,5% | – | 15,3% | rang 187 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 86,7% | – | 79,9% | rang 19 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.112 | 542.504 | 5.783.434 | rang 332 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,21 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 205 van 564 |
Energie
| Indicator | Roosdaal | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 83,5% | – | 76,7% | rang 151 van 564 |
Economie
| Indicator | Roosdaal | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.243 | 130.833 | 1.170.010 | rang 303 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 102,2 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 282 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.591 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 79 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.516 € | – | 30.830 € | rang 48 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 359.500 € | – | 302.500 € | rang 151 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Roosdaal | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,36 | 1,20 | 1,25 | rang 81 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,2% | 21,3% | 17,6% | rang 432 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Roosdaal | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,3% | 11,9% | 6,4% | rang 348 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,8% | 6,8% | 7,0% | rang 469 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Roosdaal
Roosdaal telde 11.494 inwoners in 2016 en 12.163 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 11.688 |
| 2022 | 11.735 |
| 2023 | 11.866 |
| 2024 | 11.958 |
| 2025 | 12.021 |
| 2026 | 12.163 |
Roosdaal op de kaart
Economische sectoren: Roosdaal
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid19,7% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,8% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,3% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten9,9% ×1,5
- Overige diensten6,5% ×1,0
- Informatie en communicatie6,1% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij4,5% ×1,1
- Verwerkende nijverheid4,1% ×0,9
Zon en temperaturen: Roosdaal
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Roosdaal?
Roosdaal telt 12.163 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 306 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Roosdaal?
Roosdaal beslaat 21,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 555 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Roosdaal?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Roosdaal van 11.494 naar 12.163 inwoners, oftewel +5,8%.
Waar ligt Roosdaal?
Roosdaal ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,844, lengtegraad 4,074.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Roosdaal?
In Roosdaal bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 86,7% (2024), rang 19 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Roosdaal?
In Roosdaal bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 33.516 € (2023), rang 48 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Roosdaal?
In Roosdaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.080 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Roosdaal?
Het dichtst bij Roosdaal liggen Liedekerke (2,6 km), Ninove (4,2 km), Denderleeuw (4,4 km), Lennik (7,2 km), Affligem (7,3 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.