

Ninove: bevolking en statistieken
Ninove telt 40.879 inwoners (2026) op 73,1 km², oftewel 559 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 50 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,4% tussen 2016 en 2026.
- 40.879 inwoners
- 73,1 km²
- 559 inw./km²
- 11 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Ninove op rang 8 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aantal woningen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.241 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Roosdaal, op 4,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aalst (93.094 inwoners), op 12 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.304 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Ninove in cijfers
Alle indicatoren van Ninove
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Ninove | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,5% | 21,2% | 21,7% | rang 206 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,1% | 21,3% | 21,5% | rang 208 van 564 |
Wonen
| Indicator | Ninove | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 33,1% | – | 34,6% | rang 300 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 11,8% | – | 15,3% | rang 410 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,6% | – | 79,9% | rang 240 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 18.680 | 769.888 | 5.783.434 | rang 58 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,74 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 346 van 564 |
Energie
| Indicator | Ninove | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 72,1% | – | 76,7% | rang 377 van 564 |
Economie
| Indicator | Ninove | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.601 | 171.424 | 1.170.010 | rang 64 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 88,1 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 407 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.234 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 286 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.325 € | – | 30.830 € | rang 327 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 315.000 € | – | 302.500 € | rang 247 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 269.750 € | – | 249.900 € | rang 100 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Ninove | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,16 | 1,12 | 1,25 | rang 402 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 21,0% | 23,8% | 17,6% | rang 166 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Ninove | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,9% | 9,2% | 6,4% | rang 207 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,8% | 7,7% | 7,0% | rang 290 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Ninove
Ninove telde 38.051 inwoners in 2016 en 40.879 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 39.369 |
| 2022 | 39.626 |
| 2023 | 40.093 |
| 2024 | 40.363 |
| 2025 | 40.580 |
| 2026 | 40.879 |
Ninove op de kaart
Economische sectoren: Ninove
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,4% ×1,5
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,8% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,9% ×1,0
- Overige diensten7,4% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,0% ×0,9
- Horeca5,6% ×1,0
- Verwerkende nijverheid4,7% ×1,0
- Informatie en communicatie4,2% ×0,8
Zon en temperaturen: Ninove
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Ninove?
Ninove telt 40.879 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 50 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Ninove?
Ninove beslaat 73,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 559 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Ninove?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Ninove van 38.051 naar 40.879 inwoners, oftewel +7,4%.
Waar ligt Ninove?
Ninove ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,833, lengtegraad 4,017.
Aantal woningen: wat is de waarde in Ninove?
In Ninove bedraagt de indicator “Aantal woningen” 18.680 (2024), rang 58 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Ninove?
In Ninove bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.601 (2024), rang 64 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Ninove?
In Ninove produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Ninove?
Het dichtst bij Ninove liggen Roosdaal (4,2 km), Liedekerke (6,0 km), Denderleeuw (7,3 km), Haaltert (7,5 km), Lennik (10 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.